TVN24 | Łódź

Nielegalne składowisko odpadów, pojemniki pełne chemikaliów

TVN24 | Łódź

Autor:
bż/ks
Źródło:
TVN24 Łódź
Dwie osoby zostały zatrzymane
Dwie osoby zostały zatrzymaneTVN24 Łódź
wideo 2/3
TVN24 ŁódźDwie osoby zostały zatrzymane

Funkcjonariusze straży gminnej w Chabielicach (woj. łódzkie) odkryli nielegalne składowisko chemikaliów. Zatrzymane zostały dwie osoby, sprawę bada prokuratura.

Składowisko zostało odkryte we wtorek, na prywatnej działce w Chabielicach w gminie Szczerców. Składowano na niej odpady w stalowych beczkach i 1000-litrowych pojemnikach.

Komisarz Iwona Kaszewska z bełchatowskiej policji informuje, że na wysypisku znaleziono dużo zużytych opon, metalowe beczki i wypełnione chemikaliami pojemniki typu "mauzer".

- W rozmowie z właścicielami terenu funkcjonariusze ustalili, że 10 stycznia teren działki o powierzchni 2 hektarów został wydzierżawiony firmie, której właścicielem jest mieszkaniec Warszawy - informuje Kaszewska.

Policjanci, pod nadzorem prokuratora, przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca magazynowania odpadów i pojemników z substancjami chemicznymi, które nie powinny być tam przetrzymywane.

- Pracowali tam również eksperci z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z sekcji chemiczno-ekologicznej z Łodzi, którzy zabezpieczyli do badań próbki gleby i znalezionych substancji - dodaje rzeczniczka bełchatowskiej komendy.

Sprawę bada prokuraturaPolicja w Bełchatowie

Dwie osoby zatrzymane

Policjanci zatrzymali dwie osoby. To 30-letni mieszkaniec Sieradza oraz 37-letnia mieszkanka Przasnysza. Kaszewska zaznaczyła, że na tym etapie nie może udzielić więcej informacji. Cały czas gromadzony jest materiał dowodowy.

Za nielegalne składowanie odpadów, w sposób który może zagrażać życiu i zdrowiu wielu osób, bądź spowodować zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach, grozi kara do 5 lat więzienia.

Odpady znaleziono na prywatnej działce w ChabielicachPolicja w Bełchatowie

Autor:bż/ks

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Policja w Bełchatowie

Pozostałe wiadomości