TVN24 | Łódź

Autostrada A2. Nowe utrudnienia w kierunku Poznania

TVN24 | Łódź

Autor:
pk/
tam
Źródło:
TVN24 Łódź
Kolejny etap remontu autostrady A2 w kierunku Poznania
Kolejny etap remontu autostrady A2 w kierunku PoznaniaGDDKiA w Łodzi/TVN24
wideo 2/3
GDDKiA w Łodzi/TVN24Kolejny etap remontu autostrady A2 w kierunku Poznania

Kierowcy jadący autostradą A2 w kierunku Poznania muszą się spodziewać sporych utrudnień w ruchu na wysokości Zgierza (woj. łódzkie). W poniedziałek przed południem, rozpoczyna się tam kolejny etap remontu nawierzchni pomiędzy węzłami Emilia i Stryków. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, prace prowadzone będą na ośmiu kilometrach drogi.

Od tygodnia kierowcy jadący autostradą A2 w kierunku stolicy mogą już korzystać z nowej wyremontowanej nawierzchni pomiędzy węzłami Emilia i Stryków. W ostatnim tygodniu czerwca rozpoczęły się prace na jezdni w kierunku Poznania na wysokości węzła Zgierz.

- Aktualnie pracami objęty jest czterokilometrowy odcinek drogi. W poniedziałek przed południem zostanie on wydłużony do ośmiu kilometrów - informuje rzecznik łódzkiego oddziału GDDKiA Maciej Zalewski.

Czytaj też: Autostrada A2 do remontu. Utrudnienia dla jadących w kierunku Warszawy

Dodaje, że prace związane ze zmianą organizacji ruchu - a więc demontażem barier z jezdni północnej i montażem na jezdni południowej - ruszyły już w weekend. - Po zmianie organizacji ruchu, przejazd na całych ośmiu kilometrach - od węzła Stryków do węzła Zgierz - będzie się odbywał w obu kierunkach, po wyremontowanej jezdni południowej (kierunek Warszawa) - przekazuje Zalewski.

Autostrada A2Węzeł Stryków Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Zalewski przypominał też, że na węźle Zgierz występują ograniczenia w ruchu. - Nie ma możliwości zjechania na węźle z Warszawy w kierunku Łodzi, jak również z Łodzi wyjechania na Poznań. Pozostałe kierunku ruchu funkcjonują normalnie. Kierowcy mogą korzystać z sąsiednich węzłów: Emilia lub Stryków - przekazał Zalewski.

Koniec prac na A2 we wrześniu 

Wszystkie prace na 20-kilometrowym odcinku autostrady A2 - od węzła Stryków do węzła Emilia - powinny zakończyć się we wrześniu. Ich koszt to blisko 51 milionów złotych.

- W ramach prac autostrada na tym odcinku zyska nowe warstwy konstrukcyjne - warstwę ścieralną i warstwę wiążącą, dodatkowo zastosowana zostanie siatka wzmacniająca drogę - relacjonuje rzecznik łódzkiego GDDKiA.

Autostrada A2Remont na 20-kiometrowym odcinku autostrady A2 powinien zakończyć się we wrześniuGDDKiA w Łodzi
Remont autostrady A2Prace na autostradzie A2 pomiędzy węzłami Stryków i Emilia powinny zakończyć się we wrześniu
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pk/ tam

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Pozostałe wiadomości