Śmiertelnie potrącił rowerzystę i uciekł. Policja: przyznał, że był pijany

TVN24 | Łódź

Autor:
Źródło:
TVN24 Łódź
Podejrzanemu grozi do 12 lat więzieniaTVN24 Łódź
wideo 2/4
TVN24 ŁódźPodejrzanemu grozi do 12 lat więzienia

Rozpędzone bmw uderzyło w 40-letniego rowerzystę w Aleksandrowie Łódzkim. Obrażenia były tak poważne, że poszkodowany mężczyzna zmarł na miejscu. Sprawcą tej tragedii - jak informuje policja - jest 36-latek, który krytycznej nocy jechał kradzionym autem. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Do potrącenia doszło w niedzielę, 4 października. 

- Kierujący bmw, tuż przed godziną 23 potrącił na ulicy 11 Listopada jadącego w tym samym kierunku rowerzystę - opowiada podkomisarz Magdalena Nowacka ze zgierskiej policji. 

Uderzony przez samochód 40-latek był reanimowany przez świadków zdarzenia oraz przybyłych niedługo potem policjantów.

- Niestety, rowerzysta zmarł - mówi podkomisarz Nowacka. 

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Poszukiwany

Policja ustaliła, że mężczyzna został potrącony przez samochód, który nieco ponad miesiąc wcześniej został skradziony z powiatu tomaszowskiego. 

- Podczas przeczesywania miasta funkcjonariusze namierzyli mężczyznę, który mógł brać udział z fatalnym wypadku. 36-latek został zatrzymany i noc spędził w celi zgierskiego aresztu - informuje policjantka. 

W rozmowie z kryminalnymi zatrzymany wyznał, że rzeczywiście ukradł samochód, ponieważ nie miał jak wrócić do domu z imprezy.

Zarzuty i areszt

Mężczyzna przyznał, że to on kierował bmw w czasie wypadku.

- Przyznał, że był wtedy pod wpływem alkoholu - dodaje rzeczniczka zgierskiej policji.

36-latek usłyszał już zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, kierowania autem w stanie nietrzeźwości, a także kradzieży samochodu wraz z dowodem rejestracyjnym. Odpowie też za posiadanie substancji psychoaktywnych, które znaleziono w pojeździe.

- Za takie przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Jak ustalili śledczy, podejrzany w przeszłości nie był notowany za konflikty z prawem, jednak w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami - kończy Magdalena Nowacka. 

Sąd na wniosek prokuratury aresztował 36-latka na trzy miesiące. 

Do potrącenia doszło w Aleksandrowie Łódzkim

Autor:

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Policja w Zgierzu