Drzewa łamały się jak zapałki, ludzie uciekali, gdzie mogli. Nagrania z gwałtownej burzy w Aleksandrowie Łódzkim

TVN24 | Łódź

Autor:
MAK/ks
Źródło:
PAP/TVN24
Silny wiatr i burze w Aleksandrowie ŁódzkimTVN24
wideo 2/9
TVN24Silny wiatr i burza w Aleksandrowie Łódzkim

Burza rozpętała się nagle, silny wiatr łamał drzewa jak zapałki - widać na nagraniach z kamer miejskiego monitoringu w parku w Aleksandrowie Łódzkim. Na szczęście ludzie zdążyli uciec i nikomu nic się nie stało. Tego dnia strażacy interweniowali w województwie łódzkim około 170 razy.

Burza w Aleksandrowie Łódzkim rozpętała się w piątek około godziny 19. Na nagraniach z kamer monitoringu w parku widać, jak drzewa spadały na ludzi, którzy uciekali w popłochu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Park w Aleksandrowie Łódzkim nadal wyłączony jest z użytkowania. Jednak nie tylko tam przeszła nawałnica.

Silny wiatr i burze w Aleksandrowie ŁódzkimTVN24

170 interwencji straży pożarnej

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Po burzach i ulewnych deszczach, które przeszły nad województwem łódzkim w nocy z piątku na sobotę, straż pożarna interweniowała około 170 razy w związku z usuwaniem wiatrołomów i lokalnych podtopień. Brygadier Michał Kłosiński z Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi poinformował, że najwięcej połamanych drzew, zalanych budynków i ulic było w okolicach Zduńskiej Woli, Zgierza i Łodzi, a także w Skierniewicach, Brzezinach i w Łęczycy. Porywisty wiatr uszkodził dachy na kilku budynkach. Podczas ulewy w Łodzi pod wodą znalazł się tunel przy ulicy Niciarnianej.

Autor:MAK/ks

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego:  Monitoring miejski w Aleksandrowie Łódzkim