TVN24 | Łódź

Auto przed sklepem, w pełnym słońcu, w środku dwuletni chłopczyk. Matka poszła na zakupy

TVN24 | Łódź

Autor:
Źródło:
TVN24 Łódź
Eksperyment reportera TVN24 w rozgrzanym samochodzie
Eksperyment reportera TVN24 w rozgrzanym samochodzieTVN24 Łódź
wideo 2/4
TVN24 ŁódźEksperyment reportera TVN24 w rozgrzanym samochodzie

Co najmniej dwadzieścia minut we wnętrzu rozgrzanego auta spędził dwuletni chłopczyk. Wyciągnęli go policjanci, którzy wybili jedną z szyb. Chłopca na parkingu przed jednym ze sklepów zostawiła matka, która poszła na zakupy.

Auto - jak przekazuje podkomisarz Magdalena Nowacka ze zgierskiej komendy powiatowej policji - było zaparkowane w pełnym słońcu, kiedy temperatura na zewnątrz zbliżała się do 30 stopni Celsjusza. Matka zostawiła dwuletniego chłopca na parkingu przed sklepem w Aleksandrowie Łódzkim.  

- Zgłoszenie dostaliśmy w czwartek około południa – mówi podkomisarz Nowacka. 

Policjanci, którzy pojawili się na parkingu, ustalili, że dziecko przebywa w rozgrzanym aucie co najmniej od dwudziestu minut.

- Błyskawicznie ocenili sytuację i podjęli decyzję o wybiciu szyby w aucie. Tak wydostali chłopca na zewnątrz. Okazało się, że niespełna dwuletni chłopczyk był mocno czerwony na buzi i ciele oraz intensywnie się pocił – mówi Magdalena Nowacka.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Była na zakupach

Kiedy chłopczyk był już na zewnątrz, do auta podeszła matka z zakupami.

Samochód w upale jak mikrofalówka.  "Parszywa śmierć, jakby przycisnęła skała"
Samochód w upale jak mikrofalówka. "Parszywa śmierć, jakby przycisnęła skała"09.06 | Starajmy się przewidywać, że przy pięknej pogodzie nasz pojazd może stać się dla nas śmiertelną pułapką - zaapelował we "Wstajesz i weekend" w TVN24 dr Adam Pietrzak, specjalista medycyny ratunkowej. Tłumaczył, czym grozi pozostawienie dziecka w rozgrzanym, zamkniętym samochodzie. tvn24

- Jak wyjaśniała policjantom, nie zabrała synka ze sobą, bo spał, gdy parkowała samochód – mówi podkom. Nowacka.

W tej sprawie zostało wszczęte postępowanie dotyczące narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia dziecka.

- Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Apelujemy, aby nawet na krótko nie pozostawiać w samochodzie dzieci, osób starszych i zwierząt. Podczas upałów we wnętrzu zaparkowanego pojazdu tworzy się efekt szklarni – mówi policjantka.

Temperatura rośnie nawet do 80 stopni, co powoduje natychmiastowe przegrzanie organizmu i może doprowadzić do śmierci. Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej jego życiu lub zdrowiu, poinformujmy o wszystkim policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Do zdarzenia doszło w Aleksandrowie Łódzkim

Autor:

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości