Łódź

Łódź

Mgły spowiły Polskę. Policja przypomina, że oprócz wolnej jazdy trzeba pamiętać o światłach przeciwmgłowych i... wycieraczkach. Nie wolno też zapomnieć, że coraz popularniejsze ledowe światła dzienne w czasie mgły w ogóle nie zdają egzaminu.

- Nie możemy dowieźć opału do domu, a noce są coraz zimniejsze - denerwuje się Artur Mazur, mieszkaniec kamienicy przy ul. Narutowicza w Łodzi. Do budynku nie można dojechać z powodu prowadzonego remontu. Mieszkańcy martwią się, jak dojedzie do nich straż pożarna czy karetka. Straty liczą też przedsiębiorcy, którzy mają sklepy w pechowej kamienicy.

20 nietrzeźwych kierowców zatrzymała policja podczas nocnej akcji "Trzeźwe centrum", którą w weekend przeprowadzono w Łodzi. Łącznie przez dwie noce sprawdzono trzeźwość niemal 2,1 tys. kierowców - poinformowało w niedzielę biuro prasowe łódzkiej policji.

Najlepsi strażacy z pięciu elitarnych grupa Ratownictwa Wysokościowego – wszyscy zmierzyli się w piątek w Łodzi na specjalnym torze przeszkód. Zawody są organizowane w ramach Ogólnopolskiego Sympozjum o Ratownictwie Wysokościowym i Ochronie Pracy na Wysokości. Zawodnicy musieli m.in. wspinać się na linach kilkadziesiąt metrów pod dach łódzkiej Atlas Areny.

Dzięki pracy techników policyjnych 54-letni Andrzej B. nie wyjdzie już nigdy z więzienia za morderstwo. Jego kompan, 60-letni Jerzy J. trafi za kratki na 25 lat. Skazanych w czwartek morderców z Łodzi pogrążyły dowody niewidoczne gołym okiem. Dzięki nowoczesnej technologii udało się je zdobyć kilkanaście lat po popełnionej zbrodni.

W ręce łódzkich policjantów wpadł mężczyzna podejrzany o usiłowanie zabójstwa swojego sąsiada. Zatrzymany 66-latek wcześniej nigdy nie miał problemów z prawem. Ofiarą jest jego 36-letni sąsiad, który wracając w nocy prawdopodobnie pomylił klatki schodowe.

Półobroty, kopnięcia z wyskoku, uderzenie przeciwnika nogą w głowę? Dla Przemysława Wieczorka z Aleksandrowa Łódzkiego to żaden problem. Zawodnik wywalczył w tym roku wicemistrzostwo świata i Europy w taekwondo. Nie przeszkodził mu w tym fakt, że od ośmiu lat nie ma obu rąk.

Kierowcy jadący chodnikiem albo pod prąd? W centrum Łodzi, gdzie zainstalowano nowe spowalniacze drogowe, taki obrazek nikogo nie dziwi. Spowalniacze zajmują tylko część pasa ruchu, dlatego wielu kierowców próbuje je ominąć.

Jan Morawiec biega od 60 lat. W tym czasie wielokrotnie bił rekord Polski w różnych kategoriach i dystansach. Sukcesów mu ciągle mało. Za tydzień pobiegnie w rozpoczętych właśnie mistrzostwach świata seniorów w Brazylii. Będzie tam najstarszym biegaczem.

Pięć lat więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci noworodka grozi Andrzejowi M., ordynatorowi oddziału ginekologiczno-położniczego ze skierniewickiego szpitala. Według prokuratury dziecko urodziło się martwe, bo zbyt późno wykonano cesarskie cięcie.