Najlepszy reportaż i news TVN24. Nagrody imienia Marcina Pawłowskiego i Dariusza Kmiecika przyznane

TVN24

Nagrody za materiały Renaty Kijowskiej i Piotra ŚwierczkaFakty TVN
wideo 2/2

Tegoroczną laureatką Nagrody imienia Marcina Pawłowskiego za najlepszy materiał newsowy jest Renata Kijowska, a zdobywcą Nagrody imienia Dariusza Kmiecika za najlepszy reportaż roku - Piotr Świerczek. Konkurs to inicjatywa przyjaciół i współpracowników, którzy w ten sposób chcieli uczcić pamięć obu dziennikarzy.

W kategorii najlepszy newsowy materiał roku zwyciężyła Renata Kijowska. Nagrodę imienia Marcina Pawłowskiego otrzymała za materiał "Zgłosiły molestowanie, musiały odejść ze służby. 'Jest przyzwolenie z góry'".

Zwolniona ze służby kapral "Anna" (nie chciała ujawniać prawdziwego nazwiska) została później przywrócona do służby, o co wnioskował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Zgłosiły molestowanie, musiały odejść ze służby. "Jest przyzwolenie z góry"
Fakty TVN

W tej kategorii nominowany był też materiał Mateusza Grzymkowskiego - "Prezes stadniny w rozmowie z reporterem TVN24. 'Jaki wynik? Nie wiem, chłopie".

ZOBACZ: PREZES STADNINY W ROZMOWIE Z REPORTEREM TVN24. "JAKI WYNIK? NIE WIEM, CHŁOPIE" >

Niespełna dwa tygodnie po opublikowaniu tej rozmowy prezes Maciej Grzechnik został odwołany ze stanowiska.

Trzecim nominowanym materiałem newsowym był artykuł Grzegorza Łakomskiego z tvn24.pl - "Cicha oferta dla polityka PO i praca dla syna europosła PiS. Kolejne wątki taśm Morawieckiego".

CZYTAJ: CICHA OFERTA DLA POLITYKA PO I PRACA DLA SYNA EUROPOSŁA PIS. KOLEJNE WĄTKI TAŚM MORAWIECKIEGO>

Reportaże

Laureatem nagrody imienia Dariusza Kmiecika za najlepszy reportaż roku został Piotr Świerczek. Wyróżniono jego materiał pod tytułem "Siła faktów".

Siła faktów
tvn24

Nominowane do nagrody były też dwa reportaże Tomasza Marca - "Dopaść sędziego" i "Pod dyktando?".

Dopaść sędziego
tvn24
Pod dyktando?
tvn24

Patroni

Marcin Pawłowski dziennikarstwem zajmował się już od czasów szkolnych. Był głównie reporterem politycznym. Prowadził najważniejszy program informacyjny TVN - "Fakty". Był też gospodarzem magazynu "24 godziny" w TVN24. Ostatni raz na wizji pojawił się 10 września 2004 roku, zmarł 20 listopada 2004 roku po długiej walce z rakiem.

Pośmiertnie został odznaczony nagrodą Dziennikarz Roku w konkursie Grand Press, którą przyznaje polskie środowisko dziennikarskie.

Dariusz Kmiecik dołączył do redakcji "Faktów" TVN w 2006 roku. Odpowiadał między innymi za relacje ze Śląska, gdzie mieszkał. Został nagrodzony na 11. Krakowskim Festiwalu Filmów Górskich w 2013 roku za swój reportaż o Arturze Hajzerze. Nagrodzono go również za ten sam reportaż w Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim imienia Krystyny Bochenek w 2014 roku.

Wciąż jest wzorem dla młodych reporterów. Rocznica śmierci Marcina Pawłowskiego
Fakty TVN

Wraz z żoną Brygidą Frosztęgą-Kmiecik i dwuletnim synem zginął 23 października 2014 roku w wyniku wybuchu gazu w katowickiej kamienicy. Na wniosek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go pośmiertnie Złotym Krzyżem Zasługi.

Memoriał rodziny Kmiecików. "Piłka zawsze była bardzo istotna dla Darka"
Fakty TVN

Autor: ads/adso / Źródło: tvn24.pl