Kultura i styl

"Dzień Niepodległości" powraca. Szykuje się widowiskowa kontynuacja

Kultura i styl

Pierwszy zwiastun filmu "Dzień Niepodległości: Odrodzenie" zapowiada kontynuację kinowego hitu
Imperial - CinepixZwiastun filmu "Dzień Niepodległości: Odrodzenie" robi wrażenie

W przerwie meczu amerykańskiej ligi futbolu pokazany został zwiastun kontynuacji kinowego hitu ostatnich dekad. Druga część kultowego "Dnia Niepodległości" zapowiada się widowiskowo.

Fanów futbolu amerykańskiego spotkała duża niespodzianka. W trakcie przerwy niedzielnego meczu Chicago Bears-Washington Redskins, zaprezentowany został pierwszy zwiastun drugiej części "Dnia Niepodległości", kultowego filmu z 1996 roku.

Sequel z gwiazdorską obsadą

Akcja filmu dzieje się dwadzieścia lat po pierwszym ataku cywilizacji pozaziemskiej. Ziemianie bronili się pod dowództwem Willa Smitha i Jeffa Goldbluma. Światowe mocarstwa stworzyły nowy system obrony, który miał zabezpieczyć planetę przed kolejnymi tego typu inwazjami. Jak wynika z pokazanego zwiastuna, Goldblum obawia się, że nowy system obrony może być niewystarczający.

Póki co nie ma żadnej informacji, że w drugiej części pojawi się Will Smith. Jessie T. Usher zagra syna postaci granej przez Smitha, Goldblum powróci jako David Levinson. Ponadto w filmie zagrają Vivica A. Fox, Charlotte Gainsbourg i Liam Hemsworth. Poza Goldblumem do filmu powrócą znani z udziału w pierwszej części Judd Hirsch i Bill Pullman.

Reżyserem sequela "Dnia Niepodległości" będzie Roland Emmerich, który stworzył pierwszą część.Premiera zaplanowana jest na 26 czerwca 2016 roku, niemal dokładnie 20 lat po premierze pierwszej części.

Autor: tmw/ja / Źródło: The Hollywood Reporter, CNN

Pozostałe wiadomości