Zagrozi Anji Rubik? Nowy Jork zachwycony Polką

Kultura i styl

style.com16-letnią Joannę Tatarkę prestiżowy portal Style wybrał do grona "najgorętszych nowych twarzy sezonu"

Joanna Tatarka, 16-letnia modelka z Gostynia, znalazła się w gronie "najgorętszych nowych twarzy sezonu" prestiżowego portalu Style. Polkę wybrano wraz z 25 modelkami z całego świata z okazji rozpoczynającego się Tygodnia Mody w Nowym Jorku. "Miejcie na nie oko. Oto wschodzące gwiazdy" - napisano.

- Jestem bardzo dumna z mojej Asi. To jakby wygrała w totolotka, bo niewielu początkującym modelkom się udaje - tak Natalia Wróblewska, właścicielka agencji modelek Vox Models Management ze Stargardu Szczecińskiego, zareagowała na najnowsze wyróżnienie swojej podopiecznej.

Chodzi o to, że Joannę Tatarkę docenił Style, najbardziej wpływowy na świecie portal modowy, który codziennie odwiedza 2,4 mln internautów. Portal jest opiniotwórczy również dlatego, że należy do amerykańskiego Condé Nast, wydawcy luksusowych magazynów "Vogue", "Vanity Fair", "GQ", "New Yorker" i innych. Cała branża mody liczy się z jego opinią.

Jedyna Polka wśród najlepszych modelek

Style co sezon wybiera najciekawsze nowe twarze, a jego wybór nierzadko wróży późniejszą wielką karierę. Najnowsza lista daje szansę jedynej Polce - właśnie 16-latce z Gostynia, małego miasteczka w wielkopolskiem.

26 modelek wybranych przez Style:

Z okazji New York Fashion Week wiosna-lato 2014, który potrwa do 12 września, Style wybrał 26 modelek z całego świata (z Francji, Serbii, USA, Rosji, Brazylii, Niemiec, Nowej Zelandii, Szwajcarii, Belgii, Chin, Litwy, Estonii, Angoli, Danii, Irlandii, Korei, Wielkiej Brytanii i Polski), które "jak huragan przeszły castingi" i które "wiele razy zobaczycie na pokazach mody".

Idolką Joanny Tatarki jest Anja RubikVox Models Management

"To nasze faworytki wśród nowych dziewczyn w mieście. Od ulubienicy Proenza Schouler Joanny Tatarki do wyglądającej jak Brigitte Bardot Anny Ewers. Miejcie na nie oko. To wschodzące gwiazdy" - napisał Style i każdą z wybranych modelek pokazał na zdjęciach zrobionych na Manhattanie, w drodze na kolejny casting.

"W tak krótkim czasie osiągnęła tak wiele"

- Co na to Asia? Cały czas gania od jednego projektanta do drugiego. Nawet nie miałam jeszcze czasu z nią porozmawiać - mówi tvn24.pl jej agentka, która w ubiegłym roku wypatrzyła nastolatkę o delikatnej, dziewczęcej urodzie na portalu modowym Max Models.

Wróblewska od razu poczuła, że Tatarka ma to coś. I podpisała z nią kontrakt, choć wcześniej nieśmiała licealistka - która od dziecka marzyła o modelingu - pukała do drzwi innych polskich agencji, ale nikt nie chciał dać jej szansy.

- Mówili jej, że się nie nadaje na modelkę, bo nie obroni się na żywo na pokazach mody. Chyba, że na zdjęciach - opowiada. - To nie jest klasyczna piękność. Ma nietypową urodę i to mnie urzekło. Gdy na początku przedstawiłam ją nowojorskiej agencji Ford Models cały zespół się w niej zakochał. Mówili: "Niesamowita twarz!". I od razu załatwili jej najlepsze kontrakty.

Od tamtej pory Tatarka pracowała dla największych w branży. To m.in. Balenciaga, Valentino, Versace, Alexander Wang, Proenza Schouler, Phillip Lim i Narciso Rodriguez. Miuccia Prada tak się nią zachwyciła, że podpisała kontrakt na wyłączność i zatrudniła ją na pokazach swoich dwóch marek - Prada i Miu Miu.

Tatarka pracowała już dla największych w branży - od lewej: Balenciagi, Miu Miu, Valentino i Alexandra Wangamateriały domów mody

- W tak młodym wieku i w tak krótkim czasie osiągnęła tak wiele. Asia jest szczęśliwa, bo spełnia się jej marzenie, choć nie do końca jeszcze wierzy w to wszystko - Wróblewska nie kryje dumy ze swojej ulubienicy.

Pokona Anję Rubik?

To dopiero drugi w życiu przyjazd 16-latki do Nowego Jorku. Gdy w lutym przyjechała po raz pierwszy na New York Fashion Week, uznano to za najlepszy debiut sezonu. Bo Polka modelką była zaledwie od kilku tygodni.

Jej dobra passa trwa, mimo to - jak zapewnia jej agentka - "wciąż jest bardzo skromna i ambitna". - Nie zmieniła się. Woda sodowa nie uderzyła jej do głowy. Dużo pracuje, ale nie zapomina o szkole, choć inne nastolatki rzucają naukę dla kariery - Wróblewska relacjonuje tvn24.pl. I dodaje: - Aż się boję pomyśleć co to będzie, jak zda maturę i będzie do pełnej dyspozycji. Wierzę, że przebije w sukcesach swoją idolkę - Anję Rubik.

Na świecie polską licealistkę reprezentuje agencja Ford, dla której pracują takie gwiazdy mody, jak Beri Smither, Delfine Bafort i Patricia VelasquezFord Models

Autor: am/jk / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: style.com