TVN24 | Kultura i styl

Wakacyjne plany z książką. Rekomendacje Maxa Cegielskiego w "#Xięgarniwdomu"

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
tmw
Źródło:
tvn24.pl
TVN24Wakacyjne plany z książką. Rekomendacje Maxa Cegielskiego w "#Xięgarniwdomu"

Zbliżające się wakacje - pierwsze z pandemią w tle - mogą się zupełnie różnić do tych, do których się przyzwyczailiśmy. Prawdopodobnie większość z nas, jeśli zdecyduje się na wypoczynek, to zostanie w Polsce. Max Cegielski w "#Xięgarniiwdomu" poleca książki, które mogą być inspiracją do wakacyjnych planów.

OGLĄDAJ CAŁY ODCINEK "XIĘGARNIWDOMU" W TVN24 GO >>>

- Powoli zbliżają się jedne z najdziwniejszych wakacji w naszym życiu. Raczej będzie ciężko wyjechać gdzieś dalej, za granicę. Wyjedziemy pewnie gdzieś w Polskę, dlatego chciałem was uczulić na ukazujące się u nas fascynujące książki o różnych regionach Polski - mówi w ósmym odcinku "#Xięgarniazdomu" dziennikarz i pisarz Max Cegielski.

Jeden z gospodarzy programu zaznaczył, że nie chodzi wcale o typowe przewodniki turystyczne. - Na przykład rzeszowskie Wydawnictwo Libra wydało książkę Marii Strzeleckiej "Beskid bez kitu". Jest to książka dla dzieciaków 8-10-letnich, podzielona na dwie części - mówił Cegielski.

- Druga pozycja z tego samego wydawnictwa to "Pogórze Przemyskie. W krwawym zakolu Sanu" Stanisława Krycińskiego. Jest to obszerna książka o bardzo konkretnym regionie - rekomendował. Cegielski polecił również inną książkę Krycińskiego "Łemkowszczyzna. Czas wojny i pokoju".

Autor:tmw

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24