Kultura i styl

"Wszyscy jesteśmy już w blokach startowych"

Kultura i styl

Jerzy Owsiak o ostatniej prostej przed 27. Finałem WOŚPtvn24
wideo 2/35

- Odpaliliśmy wszystko, co w tym studiu jest do odpalenia. Wychodzi niesamowicie - mówił po próbie generalnej przed 27. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jej szef, Jerzy Owsiak. Oficjalny początek niedzielnego wydarzenia na antenie TVN w programie "Dzień Dobry TVN" o godzinie 8.30. W TVN24 program specjalny od 5.55.

GRUPA TVN JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 27. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

Przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie w sobotnie popołudnie trwała próba generalna przed 27. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszystko dopięte jest na ostatni guzik.

"Wszyscy jesteśmy już w blokach startowych"

- Nerwy muszą być, bo dzięki temu próby mają iskrę, a próba generalna jest rzeczą niezwykle ważną - mówił w rozmowie z TVN24 Jerzy Owsiak. - Odpaliliśmy wszystko, co w tym studiu jest do odpalenia. Wychodzi niesamowicie - podkreślił.

"Dyrygent" WOŚP zaznaczył, że otwarcie 27. Finału będzie dla wszystkich dużym zaskoczeniem. - Oglądajcie o 8.30. To jest coś niesamowitego - dodał. Oficjalny początek niedzielnego wydarzenia na antenie TVN w programie "Dzień Dobry TVN".

- Wszyscy jesteśmy już w blokach startowych. Jest ciepło, jest miło - zadeklarował. - Pamiętajcie państwo, ze to studio jest dla was otwarte. Mamy duży namiot, szatnię. Jeżeli tylko będziecie mieć państwo chwilę czasu, żeby się rozebrać, chwilę poczekać i wejść do studia, możecie być już od 8.30 tutaj z nami i tak aż do godziny 24., kiedy planujemy zakończyć - dodał.

Owsiak przypomniał, że tegoroczne Światełko do Nieba będzie różnić się od dotychczasowych pokazów sztucznych ogni. - Chcemy zrobić wszystko, żeby być może przyjęła się ta nowa wersja Światełka do Nieba - powiedział.

Przypomniał również o największych atrakcjach w Warszawie: biegu "Policz się z cukrzycą" oraz koncercie na scenie na pl. Defilad. Oba wydarzenia ruszą o godzinie 14. Koncert potrwa do 22.00, a zakończy go występ zespołu Nocny Kochanek. Jednak podkreślił, że zaplanowano całą masę różnych atrakcji.

- Rekordem jest to, że gramy, że w ogóle gramy. To już 27. raz. To już jest pobicie wszelkich rekordów - zauważył.

Owsiak zaznaczył, że chociaż tegoroczny Finał jeszcze nie ruszył, to na koncie tegorocznej Orkiestry jest 10 mln zł.

- Wielkie podziękowania dla tych wszystkich, którzy tu pracują, którzy to wszystko postawili, zrobili - dodał.

WOŚP coraz bliżej miliarda

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy powstała w 1993 roku. Od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki kupuje i przekazuje w darze, przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce, najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna. W ciągu 26 Finałów fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiej medycyny ponad 951 mln złotych.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia. Orkiestra zagra pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha". Celem zbiórki będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

ZOBACZ NASZ SPECJALNY SERWIS #WOSPwTVN24 2019

Autor: tmw/tr / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości