Kultura i styl

"O miłości w czasach nieludzkich". Zwiastun "Wołynia" Smarzowskiego

Kultura i styl

 "Wołyń" reż. Wojciech Smarzowski
FORUM FILMFilm "Wołyń" do kin wejdzie 7 października

Najnowszy, siódmy film Wojciecha Smarzowskiego "Wołyń" ze względu na swoją tematykę przejdzie do historii. Producenci opublikowali pierwszy zwiastun filmu.

"Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego to pierwszy film w polskiej kinematografii, który porusza problem tragicznych wydarzeń na Wołyniu w latach 1943-1944. Jak już wcześniej reżyser informował, jego siódmy obraz powstaje z dużym rozmachem, ale także z ogromną starannością.

– Ten film musi kipieć emocjami, ale ma być mostem, a nie murem – mówił reżyser. – Moją ambicją jest zrobienie filmu o miłości w czasach nieludzkich. O miłości, która jest ponad podziałami.

Do sieci trafiły właśnie materiały zapowiadający premierę produkcji. To pierwszy zwiastun i plakat filmu, który w kinach pojawi się 7 października.

Historia miłości i tragedii

Lato 1939 roku. Zosia (Michalina Łabacz) to młoda Polka, bezgranicznie zakochana w Ukraińcu Petro (Wasyl Wasylik). Ich wielka miłość zostaje wystawiona na próbę, gdy ojciec dziewczyny postanawia wydać ją za majętnego wdowca, Skibę (Arkadiusz Jakubik). Zaraz po ślubie zrozpaczona Zosia zostaje sama z dziećmi męża powołanego na front.

Tymczasem między mieszkającymi obok siebie Polakami, Ukraińcami i Żydami dochodzi do coraz liczniejszych aktów przemocy. Dziewczyna staje się uczestniczką i świadkiem tragicznych wydarzeń.

Pierwszy plakat filmu "Wołyń"FORUM FILM

Autor: tmw/ja / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Forum Film

Pozostałe wiadomości