Kultura i styl

Wnuczka Morgana Freemana została zamordowana

Kultura i styl


33-letnia przybrana wnuczka Morgana Freemana E’Dena Hines została zasztyletowana w niedzielny poranek na Manhattanie - przekazała nowojorska policja.

Hines była wnuczką pierwszej żony Morgana Freemana - Jeanette Adair Bradshaw. Para rozwiodła się w 1979 roku po 12 latach małżeństwa. Hines studiowała aktorstwo w Nowym Jorku.

Policja otrzymała wezwanie około godziny 3. nad ranem w niedzielę. Kobietę znaleziono w pobliżu miejsca, gdzie mieszkała. Zdaniem amerykańskich mediów została dźgnięta wielokrotnie w klatkę piersiową. Trafiła do szpitala w nowojorskiej dzielnicy Harlem, gdzie stwierdzono jej śmierć.

CNN podaje, że w związku z jej zabójstwem zatrzymano 30-letniego mężczyznę. Nowojorskie media informują, że zatrzymany to były chłopak kobiety, który miał siedzieć zapłakany przy ciele Hines. Mężczyzna trafił na obserwację psychiatryczną.

- Podszedłem do okna i zobaczyłem mężczyznę, siedzącego na kobiecie, jednak nie mogłem dokładnie zobaczyć, co się dzieje. Potem przyjechała policja dwoma radiowozami i go aresztowała - relacjonuje świadek zdarzenia.

Aktor wydał oświadczenie

"Świat nigdy nie pozna jej artystycznego talentu i tego wszystkiego, co miała do zaoferowania. Jej rodzina i przyjaciele mieli to szczęście, że poznali ją i to, jaką wspaniałą była osobą. Jej gwiazda będzie świecić w naszych sercach, myślach i modlitwach. Niech spoczywa w pokoju" - napisał w oświadczeniu przekazanym mediom Morgan Freeman.

Pogrzeb Hines odbędzie się w przyszłym tygodniu po przeprowadzeniu sekcji zwłok.

Autor: kło/ja / Źródło: CNN, Fox News