Kultura i styl

"Wkłada mikrofon do odbytu i śpiewa". Rosjanie odwołają koncert Mansona?

Kultura i styl


Władze miasta mogą odwołać koncert słynącego z kontrowersji Marilyna Mansona, który zaplanowany jest na koniec czerwca w Nowosybirsku. Prawosławni aktywiści napisali do burmistrza, że Amerykanin obraża uczucia religijne i wyśmiewa wartości moralne. "Na koncercie wkłada mikrofon do odbytu i śpiewa. Czy pozwolicie dzieciom tam być?" - tak apelują o odwołanie jego występu.

- Płonę ze wstydu, ale nie wiem, kto to Marilyn Manson - tak Anatolij Łokoć, burmistrz Nowosybirska, zareagował, gdy wpłynął do niego wniosek o odwołanie koncertu amerykańskiego piosenkarza słynącego z kontrowersyjnego wizerunku i zachowania oraz prowokacyjnych tekstów piosenek.

I prawosławnym aktywistom, którzy zażądali, by zakazał występu, wyjaśnił, że nie ma uprawnień do odwoływania koncertów i nie rozumie, dlaczego mieszkańcy miasta protestują. Ci jednak nie odpuścili i z tym samym żądaniem zgłosili się do obwodowego wydziału Ministerstwa Kultury Federacji Rosyjskiej.

W efekcie władze miasta 17 czerwca ponownie rozpatrzą wniosek zaniepokojonych przeciwników muzyka uznawanego za skandalistę, a nawet "antychrysta". Do tego czasu mają być gotowe wyniki kontroli policyjnej.

Chcecie, by Rosja przejęła takie europejskie wartości?

Prawosławni aktywiści upierają się, że Manson obraża ich uczucia religijne. "Podczas występów pali Biblię, tańczy w strojach kapłańskich, śpiewa bluźniercze piosenki. Promuje też antywartości i rozwiązły tryb życia" - napisali we wniosku.

- Wkłada mikrofon do odbytu i śpiewa! Czy pozwolicie dzieciom tam być? - pytała w rozmowie z portalem Snob Olga Anufriewa z grupy inicjatorów walczących o odwołanie koncertu.

I dodaje, że nie chodzi tylko o walkę z samym Mansonem: - Jesteśmy przeciwko wartościom, które degenerują dziś młode pokolenie! Cóż, widziałam co najmniej jeden klip z jego albumu. To horror. Każdy psycholog stwierdzi, że to wpływa na psychikę, zwłaszcza nastolatków. Teksty jego piosenek - o narkotykach, gwałtach i buncie przeciwko rodzicom - wyśmiewają wszystkie wartości moralne! Chcecie, by Rosja przejęła takie europejskie wartości? Gdzie Conchita Wurst promuje homoseksualizm, a dzieci są deprawowane w wieku czterech lat? Ja - nie!

Marilyn Manson nie skomentował zamieszania, które jego planowany występ wywołał w Nowosybirsku.

Autor: am//tka/kwoj/zp / Źródło: snob.ru, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości