TVN24 | Kultura i styl

William Lucking nie żyje. Aktor znany z serialu "Synowie anarchii" miał 80 lat

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
akw
Źródło:
The Independent, tvn24.pl
William Lucking nie żyje. Aktor zmarł w wieku 80 lat
ShutterstockWilliam Lucking nie żyje. Aktor zmarł w wieku 80 lat

William Lucking, znany z serialu "Synowie Anarchii", zmarł w wieku 80 lat. "Chociaż często grał twardzieli i siłaczy, w prawdziwym życiu był eleganckim mężczyzną z wybitnym intelektem. Umiał dyskutować o filozofii i fizyce, a także formułować celne uwagi na temat sztuki i poezji" - wspomniała go jego żona.

Lucking zmarł 18 października w swoim domu w Las Vegas. Teraz o śmierci poinformowała jego żona Sigrid Insull Lucking.

W poście na Facebooku wspomniała: "Chociaż William często grał siłaczy i twardzieli, w prawdziwym życiu był eleganckim mężczyzną z wybitnym intelektem, który uwielbiał kłócić się o politykę oraz sprawy bieżące. Potrafił dyskutować o filozofii i fizyce, formułował także celne uwagi do rozmów o sztuce i poezji".

Lucking znany jest z ról w "Erin Brockovich" z 2000 roku, "K-PAX" z 2001 roku, "Czerwonym Smoku" z 2002 roku, czy "The Rundown" z 2003, u boku Dwayne'a Johnsona.

Jego najbardziej znaną rolą jest ta z serialu "Synowie Anarchii", gdzie wcielił się w postać jednego w założycieli motocyklowego gangu Piermonta "Piney'a" Winstona. Lucking wystąpił w pierwszych czterech sezonach.

William Lucking na premierze serialu "Synów Anarchii" w Hollywood w 2008 rokuShutterstock

William Lucking urodził się 17 czerwca 1941 w Vicksburg w amerykańskim stanie Michigan. W latach pięćdziesiątych wraz z rodziną przeprowadził się do Kalifornii. Ukończył studia z literatury na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. Po raz pierwszy pojawił się na ekranie w 1968 roku w serialu "Ironside", potem - w dramacie "Hell's Belles".

Pozostawił żonę Sigrid, córki Marjet i Julianę oraz wnuczki - Quinlan i Lilian. Nieznana jest przyczyna jego śmierci.

Autor:akw

Źródło: The Independent, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości