TVN24 | Kultura i styl

Brytyjska poczta wyemituje serię znaczków poświęconych zespołowi The Rolling Stones

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
pp/kab
Źródło:
PAP
Brytyjska poczta wyemituje serię znaczków poświęconych zespołowi The Rolling Stones
ReutersBrytyjska poczta wyemituje serię znaczków poświęconych zespołowi The Rolling Stones

12 znaczków pocztowych poświęconych The Rolling Stones wyemituje w przyszłym tygodniu brytyjska poczta. Zespół obchodzi w tym roku 60-lecie działalności.

O emisji znaczków poinformowała we wtorek Royal Mail, przedstawiając ich wzory. W projektowaniu serii brali udział członkowie The Rolling Stones - Mick Jagger, Keith Richards i Ronnie Wood.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Na ośmiu znaczkach znajdują się zdjęcia z koncertów zespołu na przestrzeni dekad - od 1969 roku w londyńskim Hyde Parku do 2019 roku w East Rutherford w USA, na dwóch są wspólne portretowe zdjęcia zespołu, a na kolejnych dwóch miniatury plakatów z tras koncertowych.

Brytyjska poczta wyemituje serię znaczków poświęconych zespołowi The Rolling StonesDaily Mail/Reuters

Czwarty zespół rockowy uhonorowany w ten sposób

The Rolling Stones są dopiero czwartym zespołem rockowym, który został uhonorowany w ten sposób przez Royal Mail. Wcześniej na znaczki pocztowe trafiły grupy The Beatles w 2007, Pink Floyd w 2016 i Queen w 2020 roku.

"Niewiele zespołów w historii rocka zdołało zrobić tak bogatą i wszechstronną karierę jak The Rolling Stones. Stworzyli jedne z najbardziej kultowych i inspirujących albumów współczesnej muzyki, dając przełomowe występy na żywo" - powiedział David Gold, dyrektor do spraw publicznych Royal Mail.

Znaczki dostępne będą w sprzedaży od czwartku 20 stycznia.

Autor:pp/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Daily Mail/Reuters

Pozostałe wiadomości