Książę Harry "w siódmym niebie". Pierwsze oficjalne zdjęcia po zaręczynach

TVN24

Aktualizacja:

Książę Harry i Meghan Markle ogłosili swoje zaręczyny - poinformował oficjalnie w poniedziałek Pałac Kensington. Po południu para spotkała się z dziennikarzami i pozowała do zdjęć. Pytany, kiedy zrozumiał, że Markle jest tą "jedyną", Harry odparł, że wiedział to już na pierwszym spotkaniu. Książęce wesele odbędzie się wiosną 2018 roku.

"Jego Królewska Wysokość i Panna Markle zaręczyli się na początku miesiąca. Książę Harry poinformował Jej Królewską Mość królową Elżbietę i innych bliskich członków rodziny. Książę Harry poprosił i otrzymał również błogosławieństwo od rodziców panny Markle" - czytamy w poniedziałkowym komunikacie Pałacu Kensington.

"Jestem w siódmym niebie"

Gdy w poniedziałkowe popołudnie narzeczeni pozowali do zdjęć przed posiadłością, w której zamieszkają, młodszy syn następcy tronu nie krył swojego zachwytu. - Jestem zachwycony, w siódmym niebie - mówił Harry. Zapytany, kiedy zrozumiał, że Markle jest tą "jedyną", odparł, że wiedział to od pierwszego spotkania.

Markle dodała, że jest bardzo szczęśliwa z powodu zaręczyn. Para przez większość czasu się obejmowała. Przyszła żona księcia Harry'ego zaprezentowała również pierścionek zaręczynowy, który zaprojektował jej narzeczony. W jego centrum znajduje się diament z Botswany, który otoczony został dwoma brylantami z prywatnej kolekcji księżnej Diany.

Gratulacje od rodziny

Wyrazy zadowolenia i życzenia szczęścia przyszłym małżonkom złożyli również królowa Elżbieta II i książę Filip.

"Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi z powodu Meghan i Harry'ego. Nasza córka od zawsze jest miłą i kochaną osobą. Związek z Harrym, który podziela te same wartości, jest dla nas - rodziców - źródłem wielkiej radości" - napisali w komunikacie Thomas Markle i Doria Ragland, rodzice już oficjalnej książęcej narzeczonej.

"Życzymy im życia w szczęściu i jesteśmy podekscytowani z powodu ich przyszłości" - dodali.

Z komunikatu Pałacu Kensington wynika, że ślub odbędzie się wiosną 2018 roku, a młoda para zamieszka w jednej z części Pałacu Kensington. Dokładna data ślubu zostanie ogłoszona niebawem.

Oświadczenie opublikowali także książę William z żoną, księżną Kate. "Jesteśmy bardzo podekscytowani z powodu Harry’ego i Meghan. Poznanie Meghan i widok ich szczęścia jest cudowną rzeczą" - napisała para książęca.

Również premier Wielkiej Brytanii Theresa May złożyła parze gratulacje. "Chciałabym przekazać słowa najcieplejszych gratulacji JKW Harry'emu i Meghan Markle w związku z ich zaręczynami. To jest czas ogromnej celebracji dla dwojga kochających się ludzi i w imieniu swoim, rządu i kraju życzę im szczęścia w przyszłości" - napisała szefowa brytyjskiego rządu.

Związek w ukryciu

Meghan Markle, która zdobyła sławę dzięki roli w serialu "W garniturach", spotyka się z księciem Harrym od ponad roku. Do tej pory oboje zazdrośnie strzegli swojej prywatności.

Gdy w listopadzie zeszłego roku o ich związku stało się głośno, a media na Wyspach zaczęły zamieszczać kolejne artykuły o 36-letniej Amerykance, Pałac Kensington stanowczo zaapelował, by tabloidy przestały ją nękać i atakować. We wrześniu Markle sama postanowiła jednak opowiedzieć o swoim związku i udzieliła wywiadu amerykańskiemu magazynowi "Vanity Fair".

Wkrótce później para zaczęła pokazywać się publicznie.

AKTORKA, WYSŁANNICZKA ONZ I BYŁA ŻONA. KIM JEST MEGHAN MARKLE

Autor: tmw//now,kg / Źródło: tvn24.pl, Reuters