Nie żyje Warszosław Kmita. Aktor znany z "Klanu" i "Pierwszej miłości" miał 79 lat

Autor:
kgo//am
Źródło:
Facebook/Studium Animatorów Kultury w Kaliszu, filmpolski.pl
Studium Animatorów Kultury w Kaliszu/FacebookWarszosław Kmita nie żyje

W wieku 79 lat, po "nagłej i krótkiej chorobie", zmarł Warszosław Kmita - poinformowało Studium Animatorów Kultury w Kaliszu. Aktor występował w popularnych serialach, m.in. w "Pierwszej miłości" i "Klanie".

Informację o śmierci Kmity Studium Animatorów Kultury w Kaliszu przekazało w środę, 22 marca. "Nagła i krótka choroba odebrała szkole znakomitego klasyka - Wykładowcę, a nam wszystkim - Przyjaciela i Kolegę" - czytamy we wpisie opublikowanym na facebookowym profilu kaliskiej grupy.

ZOBACZ TEŻ: Nie żyje Ed Fury. Słynny aktor-kulturysta wystąpił w wielu hollywoodzkich hitach

Warszosław Kmita - kim był?

Urodzony w 1943 roku we Lwowie Kmita swoją karierę aktorską rozpoczynał na scenach teatralnych. Jak czytamy w dalszej części wpisu, na deskach teatru debiutował w 1969 roku. Później występował m.in. w Teatrze im. St.Jaracza w Olsztynie, Teatrze Polskim w Szczecinie, Teatrze Powszechnym w Radomiu czy Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu.

Największą rozpoznawalność aktorowi przyniosły jednak występy w popularnych serialach telewizyjnych. Kmita grał m.in. w "Pierwszej miłości", gdzie wcielił się w rolę senatora, czy w "Klanie", w którym pojawił się w roli prezesa Stowarzyszenia Właścicieli Nieruchomości. Wystąpił również w serialu "Gorący temat" oraz w kilku filmach.

Przez lata pracował w Studium Animatorów Kultury w Kaliszu. "Zajęcia prowadził w sposób niezwykły. Jego praktyka teatralna i filmowa oraz radość i entuzjazm, który wypływał z Jego charakteru, sprawiały, że cieszył się wielkim szacunkiem – słuchaczy oraz nas – nauczycieli Studium. (...) Wspaniały dowcip i ciepło, które miał w sobie Warszosław, powodowały, że każdy z Jego rozmówców otwierał się przed tym znakomitym Wykładowcą. Chociaż nie był tytularnym Profesorem, każdy w Studium Go tak tytułował" - zaznaczono we wpisie.

ZOBACZ TEŻ: Łukasz Gajdzis nie żyje. Aktor i reżyser miał 38 lat

Autor:kgo//am

Źródło: Facebook/Studium Animatorów Kultury w Kaliszu, filmpolski.pl

Źródło zdjęcia głównego: Studium Animatorów Kultury w Kaliszu/Facebook

Pozostałe wiadomości