Kultura i styl

"W golfa nie gram, ale córka jeździ golfem". Prezydent Duda bardzo aktywny na Twitterze

Kultura i styl

Prezydent Andrzej Duda chętnie rozmawia z internautami
Twitter/AndrzejDudaPrezydent odpowiada na rozmaite prośby i pytania internautów

Nie tylko do gratulacji czy ogłaszania oficjalnych decyzji - prezydent Andrzej Duda wykorzystuje swoje konto na Twitterze także do komunikacji ze zwykłymi internautami. Wśród nich są również ci nastoletni, którzy pytają głowę państwa np. o swoich muzycznych idoli.

Mimo zakończenia kampanii wyborczej, prezydent Andrzej Duda wciąż pozostaje aktywnym użytkownikiem mediów społecznościowych. Jego konto na Twitterze, gdzie pozostawił blisko 7 tys. wpisów, śledzi dziś prawie 250 tys. internautów.

"Proszę, panie Andrzejku"

Jak się okazuje, wśród nich są nie tylko dziennikarze czy politycy, ale także potencjalni, bo wciąż nastoletni, wyborcy.

A ci zastanawiają się np., czy prezydent nie pomógłby im np. sprowadzić do Polski jednego z członków zespołu One Directon, Nialla Horana.

"Proszę, panie Andrzejku (...) pogralibyście wspólnie w golfa" - czytamy w jednym z wpisów. "W golfa wprawdzie nie gram, ale córka jeździ golfem" - odpowiedział prezydent.

@justfabaelou @NiallOfficial W golfa w prawdzie nie gram ale Córka jeździ Golfem ;-)— Andrzej Duda (@AndrzejDuda) styczeń 30, 2016

Andrzej Duda dał się także internautom namówić do tego, by zapoznać się z twórczością byłego członka One Direction, Zayna Malika. "Sympatyczna muzyka" - skomentował.

@magicdallws @taehyunzg A Twój Tata słuchał? Córka mi w tej chwili tłumaczy o co chodzi i właśnie puszcza Zayna:-) Zaraz będę wiedział ;-)— Andrzej Duda (@AndrzejDuda) styczeń 30, 2016

@magicdallws @taehyunzg Sympatyczna muzyka. Dzięki za info o muzycznych trendach. Pozdrawiam i dobrej nocy :-)— Andrzej Duda (@AndrzejDuda) styczeń 30, 2016

Są tacy, którzy nie kryli zaskoczenia tą wymianą zdań.

DLACZEGO KTOŚ PISAŁ Z DUDĄ O ZAYNIE, TO JEST JEGO PRAWDZIWE KONTO? WTF— kukułka (@slaymynelson) styczeń 30, 2016

Internauci pytają jednak nie tylko o muzykę, ale także o sport. "Czy jako nocny marek jest Szanowny Pan fanem NBA?" - dociekał jeden z użytkowników. "Ostatnio nie. Ale kiedyś oglądałem z pasją" - przekonywał Duda.

@RMrozkiewicz Ostatnio nie. Ale kiedyś oglądałem z pasją. Czasu mi brakuje... ;-)— Andrzej Duda (@AndrzejDuda) styczeń 30, 2016

Autor: ts/kk / Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości