TVN24 | Kultura i styl

Vicente Fernandez nie żyje. Piosenkarz miał 81 lat

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
kz//now
Źródło:
Reuters, cnn.com

W niedzielę zmarł Vicente Fernandez, popularny meksykański piosenkarz. Miał 81 lat. Od kilku miesięcy znajdował się w złym stanie po wypadku, do jakiego doszło w jego domu. Jego trwająca ponad pięć dekad kariera uważana jest za istotną część meksykańskiej muzyki popularnej.

Informacja o śmierci piosenkarza została opublikowana na jego koncie w mediach społecznościowych. Fernandez zmarł w niedzielę o godzinie 6.15 w szpitalu w Guadalajarze.

Od kilku miesięcy znajdował się w złym stanie po wypadku w swoim domu, do którego doszło w sierpniu. Uszkodził wówczas kręgosłup szyjny, dlatego konieczna była operacja.

Vicente Fernandez - sylwetka

Fernandez, znany jako Chente or El rey de la cancion ranchera (król muzyki ranczerskiej), urodził się w w Huentitan El Alto, w stanie Jalisco.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Jego trwająca ponad pięć dekad kariera uważana jest za istotną część meksykańskiej muzyki popularnej. Piosenkarz z charakterystycznymi wąsami występował na scenach w Europie, Stanach Zjednoczonych i Ameryce Lacińskiej. Stworzył ponad 300 utworów oraz sprzedał ponad 65 milionów albumów.

Występy zakończył w 2016 roku, gdy na Estadio Azteca w Mexico City zagrał ostatni koncert.

Autor:kz//now

Źródło: Reuters, cnn.com

Pozostałe wiadomości