Ben Affleck i Matt Damon mieli wspólne konto. "Wiedzieliśmy, że prąd nie zostanie nam odcięty"

Autor:
kgo//mm
Źródło:
"The Bill Simmons Podcast", Insider, "Parade"
Jennifer Lopez i Ben Affleck
Jennifer Lopez i Ben AffleckReuters Archive
wideo 2/4
Reuters ArchiveJennifer Lopez i Ben Affleck

Dopóki przynajmniej jeden z nas miał pieniądze, wiedzieliśmy, że prąd nie zostanie nam odcięty - Matt Damon wspomniał początki swojej kariery, w których - jak przyznał - miał wspólne konto bankowe z Benem Affleckiem. Aktorzy, którzy znają się od podstawówki i razem próbowali rozwijać się aktorsko, wrócili do tamtych czasów w najnowszym wywiadzie.

Ben Affleck i Matt Damon poznali się, gdy mieli odpowiednio 8 i 10 lat. Obaj dorastali w mieście Cambridge w Massachussetts, a ich domy dzieliło zaledwie kilkaset metrów. Po ukończeniu szkoły podstawowej późniejsi gwiazdorzy poszli do tego samego liceum. To właśnie w szkole średniej zaczęli rozwijać się w kierunku aktorstwa.

Matt Damon i Ben Affleck

O swoich trudnych początkach w branży filmowej Affleck i Damon opowiedzieli w opublikowanym 22 marca odcinku "The Bill Simmons Podcast". Aktorzy wspominali w nim, że gdy byli w liceum, otworzyli wspólny rachunek bankowy, na którym zbierali pieniądze na rozwój swoich karier. - Dopóki (przynajmniej) jeden z nas miał pieniądze, wiedzieliśmy, że prąd nie zostanie nam odcięty - mówił Damon. - W 1993 roku, po występie w filmie "Geronimo", odłożyłem na tym koncie około 35 tysięcy dolarów. Pomyślałem: jest w porządku, wystarczy nam to na rok - dodał aktor.

Wyjaśnił, że początkowo z odkładanych na wspólnym koncie pieniędzy on i Affleck pokrywali koszty podróży na castingi aktorskie, ale również na drobne przyjemności. - Pozwalaliśmy sobie na wydawanie tych pieniędzy na wycieczki do Nowego Jorku, gdzie odbywały się przesłuchania. Pozwalaliśmy sobie również na wypłacanie 10 dolarów, żeby móc pójść do salonu gier i pograć na konsoli. W końcu zaczęliśmy próbować kupić za te pieniądze piwo, co nigdy się nie udawało (byli licealistami - red.) - podkreślił Damon.

Ben Affleck i Matt DamonTinseltown / Shutterstock

ZOBACZ TEŻ: Depeche Mode "Memento Mori". Powrót grupy w wielkim stylu

Affleck i Damon o wspólnym koncie

Ben Affleck przyznał, że nadal jest w posiadaniu książeczki czekowej przypisanej do dawnego, wspólnego rachunku z Mattem Damonem. - Zastanawiam się, czy nadal by działała? - mówił aktor w podcaście. Zapewnił też, że choć dziś nie muszą już martwić się o pieniądze, "zawsze będą sobie pomagać".

ZOBACZ TEŻ: Ben Affleck i Matt Damon po 15 latach znowu razem. Tym razem u Ridleya Scotta

Autor:kgo//mm

Źródło: "The Bill Simmons Podcast", Insider, "Parade"

Źródło zdjęcia głównego: Tinseltown / Shutterstock

Pozostałe wiadomości