Gwiazda "Grease" ponownie zmaga się z rakiem piersi

Kultura i styl


Gwiazda musicalu "Grease" Olivia Newton-John zawiesiła trasę koncertową po Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, po tym jak stwierdzono nawrót nowotworu piersi. Po raz pierwszy zdiagnozowano u niej raka 25 lat temu.

68-letnia aktorka i piosenkarka we wtorek zamieściła na Facebooku oświadczenie. "Powracający ból, który spowodował zawieszenie pierwszej części trasy koncertowej, okazał się być rakiem piersi z przerzutami do kości krzyżowej" - czytamy w oświadczeniu.

"Przy wsparciu naturalnej terapii, Olivia przejdzie krótką serię fotonowej radioterapii i jeśli będzie pewność wróci z końcem roku" - podkreślono.

- Zdecydowałam się podjąć terapię w konsultacji z moimi lekarzami, terapeutami naturalnymi i zespołem medycznym mojego centrum Olivia Newton-John Cancer Wellness and Research Centre w Melbourne - powiedziała aktorka, cytowana w oświadczeniu.

U Newton-John zdiagnozowano raka piersi po raz pierwszy w 1992 roku. Po wygranej wówczas walce, aktorka i piosenkarka stała się w jedną z czołowych aktywistek na rzecz walki z rakiem. Zaangażowała się także w pomoc cierpiącym na inne choroby. Otworzyła centrum terapeutyczne i badawcze w Melbourne w Australii.

Jedna z najlepiej sprzedających muzykę artystek świata

Urodzona w Anglii w 1948 roku aktorka i piosenkarka stała się międzynarodową gwiazdą przede wszystkim z roli w kultowym musicalu "Grease" z Johnem Travoltą w 1978 roku. Wcześniej reprezentowała Wielką Brytanię na Eurowizji w 1974 roku, przegrywając z rywalizację z zespołem ABBA.

Jej ojciec, który był oficerem MI6, brał udział w pracach nad rozszyfrowaniem Enigmy. W 1954 roku rodzina Newton-Johnów wyemigrowała do Australii.

Olivia Newton-John ma na koncie cztery statuetki Grammy, dziesięć nagród AMA i kilkanaście innych wyróżnień i odznaczeń. W swojej dotychczasowej karierze, którą rozpoczęła w wieku 13 lat, sprzedała około 100 mln egzemplarzy swoich nagrań, dzięki czemu jest w ścisłym gronie światowych artystów z największą sprzedażą swoich wydawnictw.

Autor: tmw/sk / Źródło: The Guardian, NME