Kultura i styl

Potężne emocje i siła kobiet w "Mam talent!". "Żywe srebro"

Kultura i styl

[object Object]
Trzeci półfinał 10 edycji Mam talentMam Talent!
wideo 2/5

Mamy taki odcinek, bardzo dobry zresztą, że mamy artystów, którzy nie boją się i chcą występować na scenie "Mam talent" - mówiła jurorka programu Agnieszka Chylińska. W trzecim półfinale 10. edycji "Mam talent!" pojawili się m.in. grupa Blueberry Hill Trio, tańcząca na rurze Daria Stańczyk-Peresypkina, wokalistka Ania Bębenek i 11-letnia Julia Kucemba, prezentująca niesamowite sztuczki z kubkami. Do finału awansowały tylko dwie osoby.

ZOBACZ CAŁY 10. ODCINEK PROGRAMU "MAM TALENT!" NA PLAYER.PL

Jako pierwszy na scenie pojawił się zespół Blueberry Hill Trio wykonujący muzykę rock and roll z lat 50. XX wieku. Na scenie zamiast trzech osób - jak do tej pory - pojawiły się cztery. - Chcieliśmy powitać perkusistę, który gra z nami od niedawna - wyjaśniła po występie wokalistka zespołu.

- Ludzie, którzy kochają to co robią. To właśnie wy. Świetnie zagrane i myślę, że w tym szaleństwie była metoda. To było świetne - powiedział juror Agustin Egurrola.

Występ Blueberry Hill Trio w półfinale "Mam Talent"
Występ Blueberry Hill Trio w półfinale "Mam Talent"Mam Talent!

- Ma być głośno, ma być w rytmie, ma być widowisko. Absolutnie to było na scenie - komentowała natomiast Małgorzata Foremniak.

- Potencjał Wasz jest niesamowity. Perkusista na stojąco to jest taka klasa - zachwalała nowego członka zespołu Agnieszka Chylińska.

"To była sztuka"

Kolejna na scenie pojawiła się Daria Stańczyk-Peresypkina, pochodząca z Kirgistanu. Jej taniec na rurze w poprzedniej rundzie programu oczarował jurorów.

Występ Darii Stańczyk-Peresypkiny w półfinale "Mam talent"
Występ Darii Stańczyk-Peresypkiny w półfinale "Mam talent"Mam Talent!

- Dziesiąta edycja programu "Mam Talent". Myślę, że każdy z nas przechodzi tutaj jakąś ewolucję, rozwija się. Nie ukrywam, że na początku byłam bardzo zdystansowana do tej dziedziny sportu. Przez te dziesięć lat doszłam do momentu, że ogromnie podziwiam dziewczyny, które to robią. To był jeden z piękniejszych występów - powiedziała Agnieszka Chylińska.

Agustin Egurrola powiedział natomiast, że jego zdaniem "tego nie można dzisiaj nazwać sportem". - To była sztuka. Piękna etiuda, przepiękna i delikatna ze swoją dramaturgią. Jesteś artystką - stwierdził Egurrola.

"Nie zmarnuj tego, proszę Cię"

Jurorów w trzecim półfinale programu zachwyciła też 18-letnia Ania Bębenek, która na scenie wykonała piosenkę "Feeling good".

Ania Bębenek w półfinale 10. edycji "Mam talent"
Ania Bębenek w półfinale 10. edycji "Mam talent"Mam Talent!

- Jesteś absolutnym talentem. Taka dziewczyna, z takim głosem, rodzi się raz na miliard. Nie zmarnuj tego, proszę Cię - mówiła po występie Agnieszka Chylińska.

- Aniu. Jesteś naznaczona. Masz swoją świecącą, wspaniałą gwiazdę w sobie. To jest dla mnie ciekawe. Masz 18 lat i taki głos. Cudownie, że jest - powiedziała Małgorzata Foremniak.

Awans do finału

Wspaniały występ zaliczyła - według jurorów - także 11-letnia Julia Kucemba, która do półfinału trafiła prosto z eliminacji, dzięki "złotemu przyciskowi", który wcisnął Marcin Prokop.

Julia Kucemba i jej występ w półfinale "Mam talent"
Julia Kucemba i jej występ w półfinale "Mam talent"Mam Talent!

- Jesteś wspaniała. Jeżeli ktoś nigdy nie widział i nie wie jak wygląda "żywe srebro" to właśnie jest taki obrazek - powiedziała Małgorzata Foremniak po występie Julki. - Ja sobie nie wyobrażam, że Julki nie będzie w finale. Moim zdaniem to murowana finalistka - dodał z kolei Agustin Egurrola.

Finał

Do finału awansowały tylko dwie osoby. Najwięcej głosów otrzymała od widzów Julka Kucemba. Do finału awansowała też Ania Bębenek, która dostała dwa głosy jury: od Agnieszki Chylińskiej i Małgorzaty Foremniak. Pokonała dzięki temu trzeciego Romana Słomkę, na którego zagłosował Agustin Egurrola.

Autor: mnd/gry / Źródło: Mam Talent!

Pozostałe wiadomości