Kultura i styl

Triumf Lady GaGi

Kultura i styl


Amerykańska gwiazda muzyki pop Lady GaGa została zwyciężczynią tegorocznych MTV Video Music Awards. Piosenkarka zdobyła aż osiem nagród, w tym siedem za teledysk do piosenki "Bad Romance", który zdobył nagrodę dla najlepszego teledysku roku.

- Dziś wieczorem bardzo się denerwowałam, że zawiodę moich fanów - powiedziała w niedzielę Lady GaGa ze łzami w oczach, odbierając nagrodę za teledysk roku. "Bad Romance" zatriumfował ponadto w kategoriach: najlepszy kobiecy teledysk, najlepsze taneczne wideo, najlepsze wideo pop; wideoklip został nagrodzony również za choreografię, montaż i reżyserię.

Piosenkarka dostała też jedną statuetkę za najlepsze wideo do piosenki "Telephone", zaśpiewanej z Beyonce. Lady GaGa była nominowana w sumie w 13 kategoriach.

W "worku na śmieci"

Wokalistka znana jest ze swojego ekscentrycznego stylu ubierania. Nie zawiodła i na gali MTV. Za każdym razem, kiedy pojawiała się na scenie, miała na sobie co innego. Jak relacjonuje agencja Reutera, w jednym z trzech wystąpień na niedzielnej uroczystości - wręczania pozostałych nagród nie rejestrowały kamery - była ubrana w coś, co przypominało olbrzymi czarny worek na śmieci.

Inne nagrody

Na tegorocznym rozdaniu nagród za najlepsze teledyski MTV wyróżniono także Eminema, który dostał jednak tylko dwie statuetki za wideo do utworu "Not Afraid" - uznano go za najlepszy męski teledysk i hip-hopowy teledysk roku.

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości