TVN24 | Kultura i styl

Top of the Top Sopot Festival. Natalia Przybysz o płycie z tekstami Kory

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
wini/gp
Źródło:
TVN24 Kraków
Natalia Przybysz o płycie z tekstami Kory Jackowskiej
Natalia Przybysz o płycie z tekstami Kory JackowskiejTVN24
wideo 2/5
TVN24top of the top

Już we wtorek, 16 sierpnia, rozpocznie się Top of the Top Sopot Festival. Wśród wykonawców i wykonawczyń, którzy pojawią się na sopockiej scenie jest Natalia Przybysz. Na antenie TVN24 artystka opowiadała o swojej nowej płycie "Zaczynam się od miłości" z tekstami Kory Jackowskiej.

Jak tłumaczyła Przybysz, dla Kory najważniejszą w życiu rzeczą była miłość. – Chyba w każdej piosence śpiewała o miłości na różne sposoby – zauważa rozmówczyni TVN24.

Zapytana o to, jak przebiegało tworzenie projektu z wielką artystką w tle piosenkarka podkreśliła, że "czuła, że obcuje z jej energią". – Miałam przed sobą trudne zadanie, ale jednocześnie miałam też dużo wolności. Wybierałam zdania i teksty z jej notesów i mogłam je poprowadzić jak swoje. To były teksty, które Kora planowała zaśpiewać, ale nie zaśpiewała – tłumaczy artystka.

Na płycie "Zaczynam się od miłości" znajdzie się m.in. piosenka "Zew", napisana przez Natalię Przybysz. Piosenkarka zapowiedziała wykonanie jej podczas koncertu 17 sierpnia w Sopocie.

Festiwal w Sopocie

Czytaj też: Największe gwiazdy polskiej muzyki na scenie Opery Leśnej - Top of the Top Sopot Festival już 16 sierpnia w Sopocie!

Top of the Top Sopot Festival odbędzie się w dniach 16-19 sierpnia. Zgromadzi największe gwiazdy polskiej muzyki, przyjadą również goście z zagranicy. W tegorocznym programie pierwsze trzy dni to cykl koncertów, ostatniego dnia zaplanowano wieczór komediowy. 

Otwierający wieczór festiwalu upłynie pod hasłem #YOU ARE THE CHAMPIONS. Będzie to muzyczna opowieść o miłości, przyjaźni, empatii, pomocy potrzebującym. Tego dnia wystąpią między innymi: Kayah, Lady Pank, Wilki, LemON, Krzysztof Cugowski, Kuba Badach, Kwiat Jabłoni, Fisz Emade Tworzywo, Mitch & Mitch, Patrycja Markowska, Smolasty, Julia Pietrucha, Łukasz Zagrobelny, Jary Oddział Zamknięty oraz Cornelia Jakobs. 

Drugi dzień rozpocznie się od koncertu #I DANCE. W Operze Leśnej zabrzmią największe przeboje polskiej muzyki. Tego samego wieczoru podczas konkursu #TOP OF THE TOP CHALLENGE o prestiżową statuetkę Bursztynowego Słowika zawalczą artyści, których nowe utwory można było usłyszeć w radiu i internecie w ciągu ostatniego roku oraz wykonawcy, którzy zaprezentują swoje utwory premierowo na festiwalu. Na scenie pojawią się m.in: Agnieszka Chylińska, Ewa Farna, Cleo, Feel, Margaret, Natalia Nykiel, Kombi, Blue Cafe, Nocny Kochanek czy Storo. 

Zakończeniem muzycznych wrażeń będzie koncert trzeciego dnia festiwalu #ZAWSZE RAZEM. MUZYCZNE PODZIĘKOWANIE DLA WIDZÓW Z OKAZJI 25 LAT TVN, podczas którego TVN podziękuje swoim widzom za wspólnie spędzone lata. Będzie to jedno z wydarzeń składających się na obchody jubileuszu stacji. W trakcie dwóch części koncertu o nazwie "Jestem sobą" oraz "To jest Wasz czas" artyści zaprezentują znane utwory w nowych aranżacjach i odsłonach.

Czwarty dzień festiwalu, COMEDY FEST – Z CZEGO ŚMIALIŚMY SIĘ PRZEZ OSTATNICH 25 LAT, będzie wieczorem komediowym i doskonałym pretekstem do podsumowania najważniejszych wydarzeń z dziedziny obyczajowej, muzycznej, filmowej czy politycznej, które z humorem i dystansem przedstawią satyrycy, komicy oraz aktorzy.

Zaprezentowany zostanie ranking największych absurdów ćwierćwiecza i przyznane zostaną nagrody najbardziej komicznym wydarzeniom. Na scenie wystąpią m.in.: Tomasz Sianecki, Artur Andrus, Krzysztof Daukszewicz, Henryk Sawka, Tomasz Jachimek, Szymon Jachimek, Michał Kempa, Marcin Daniec, Jerzy Kryszak, Andrzej Grabowski, Zbigniew Zamachowski, Katarzyna Pakosińska, Katarzyna Kwiatkowska, Robert Motyka, Tomek Kołecki, Wojtek Fiedorczuk czy Grupa MoCarta.

Top of the Top Sopot Festival 2022TVN
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:wini/gp

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości