Top of the Top Sopot Festival 2022. Plejada gwiazd i muzyczne podziękowania

Autor:
tmw/tr
Źródło:
tvn24.pl
Janiak: świat traktował nas ostatnio po macoszemu
Janiak: świat traktował nas ostatnio po macoszemuTVN
wideo 2/20
TVNJaniak: świat traktował nas ostatnio po macoszemu

Top of the Top Sopot Festival 2022 wystartował. Pierwszy muzyczny wieczór w Operze Leśnej upłynął pod znakiem muzycznych podziękowań dla wszystkich tych, którzy w trudnych czasach nieśli pomoc potrzebującym - zarówno, gdy wybuchła pandemia COVID-19, jak i po rozpoczęciu inwazji rosyjskiej na Ukrainę. Na scenie wystąpiły największe polskie gwiazdy.

TAK RELACJONOWALIŚMY KONCERT #YOU ARE THE CHAMPIONS TOP OF THE TOP SOPOT FESTIVAL 2022

Top of the Top Sopot Festival 2022 zainaugurował koncert pod hasłem #YOU ARE THE CHAMPIONS. Tak, jak zapowiadali organizatorzy, była to trzygodzinna "muzyczna opowieść o miłości, przyjaźni, empatii, pomocy potrzebującym". Gospodarzami wieczoru byli: Agnieszka Woźniak-Starak, Paulina Krupińska, Olivier Janiak i Mateusz Hładki.

Wtorkowy koncert składał się z dwóch odsłon. Pierwsza zatytułowana była "Z Wami najlepiej", druga - "Przeboje po horyzont". Obie stanowiły muzyczne podziękowanie dla wszystkich tych, którzy przez ostatnie lata okazywali otwarte serce potrzebującym. Prowadzący koncert wielokrotnie podkreślali, że hasło wtorkowego wieczoru #YOU ARE THE CHAMPIONS (z ang. "jesteście mistrzami"), skierowane jest właśnie do wszystkich, którzy nieśli i cały czas niosą pomoc.

Top of the Top Sopot Festival 2022. "Z Wami najlepiej"

Wieczór otworzył Mrozu, który zaśpiewał między innymi swój hit "Jak nie my to kto". Następnie na scenie pojawiły się polskie legendy, zespoły Lady Pank oraz Wilki. Robert Gawliński, lider Wilków, odebrał nagrodę specjalną festiwalu z okazji 30-lecia istnienia grupy.

Lider grupy Wilki otrzymał specjalną nagrodę z okazji 30-lecia istnienia grupy
Lider grupy Wilki otrzymał specjalną nagrodę z okazji 30-lecia istnienia grupyTVN

Kayah, która pojawiła się na scenie z klasykiem "I Will Survive", przypomniała, że tę samą piosenkę śpiewała wspólnie z Glorią Gaynor 20 lat temu. Polska gwiazda podczas swojego występu zaprosiła na scenę Mery Spolsky, a następnie Igora Herbuta.

"Ratujmy co się da" - Krzysztof Cugowski
"Ratujmy co się da" - Krzysztof Cugowski TVN

Potem Krzysztof Cugowski przypomniał dwie piękne piosenki z repertuaru Budki Suflera: "Ratujmy co się da" i "Cisza jak ta". Nim Grzegorz Hyży zamknął pierwszą odsłonę wtorkowego koncertu, zespół Teatru Muzycznego w Poznaniu zaśpiewał piosenkę Grzegorza Ciechowskiego "Będzie plan". Był to fragment spektaklu "Kombinat", w którym wykorzystano twórczość Ciechowskiego.

"Będzie plan" - Zespół Teatru Muzycznego w Poznaniu
"Będzie plan" - Zespół Teatru Muzycznego w Poznaniu TVN

Top of the Top Sopot Festival 2022. "Przeboje po horyzont"

Drugą odsłonę koncertu otworzył zespół LemON. Do grupy w pewnym momencie dołączył Kuba Badach, aby wspólnie zaśpiewać niezapomnianą piosenkę z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego "Lubię wracać tam gdzie byłem".

Następnie przed publicznością pojawiły się zespoły Jary Oddział Zamknięty, a po nim Kwiat Jabłoni. Ten drugi do wspólnego wykonania piosenki "Drogi proste" zaprosił Julię Pietruchę. Kasia Wilk i Mezo rozkołysali publiczność swoim hitem z 2005 roku "Ważne".

Mezo i Kasia Wilk - "Ważne"
Mezo i Kasia Wilk - "Ważne"TVN

Nie mogło zabraknąć też przedstawicieli muzyki alternatywnej: grupa Mitch&Mitch Con Il Loro Gruppo Eterofonico wykonała swoją wersję utworu Ennia Morricone "Argomenti", natomiast zespół Fisz Emade Tworzywo wystąpili z utworem "Biegnij dalej sam".

Fisz Emade Tworzywo w piosence "Biegnij dalej sam"
Fisz Emade Tworzywo w piosence "Biegnij dalej sam"TVN

W finale wystąpił Łukasz Zagrobelny z piosenką Queen "Don't Stop Me Now".

Łukasz Zagrobelny wykonał "Don't Stop Me Now" z repertuaru Queen
Łukasz Zagrobelny wykonał "Don't Stop Me Now" z repertuaru QueenTVN

WSZYSTKO, CO WARTO WIEDZIEĆ O TOP OF THE TOP SOPOT FESTIVAL 2022 >>>

Autor:tmw/tr

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości