Kultura i styl

Największe gwiazdy, kultowe przeboje i świetna zabawa. Dziś rusza Top of the Top Festival

Kultura i styl

Górniak: wspaniały pomysł, że festiwal został podzielony
tvn24Podczas Top of the Top wystąpi plejada gwiazd polskiej sceny muzycznej, m.in. Edyta Górniak

Trzydniowy festiwal Top of the Top, który rusza w piątkowy wieczór na scenie sopockiej Opery Leśnej, wraca po dwuletniej przerwie. Organizatorzy zapowiadają, że będzie to zapierające dech w piersiach widowisko, w trakcie którego nie zabraknie niespodzianek.

Transmisja Top of the Top Festival w piątek, sobotę i w niedzielę na antenie TVN.

Dwa koncertowe wieczory i występy najlepszych polskich kabaretów - tak zapowiada się weekend w ramach Top of the Top Festival w Sopocie.

Reżyser o niespodziankach Top of the Top Festival
Reżyser o niespodziankach Top of the Top Festivaltvn24

Marcin Perzyna, reżyser festiwalu, podkreślił na antenie TVN24, że przygotowywana scenografia jest "potężna". - Będzie chyba rekordowa ściana LED-owa w Polsce, ustawiona na wydarzeniu telewizyjnym, bo ma prawie tysiąc metrów - powiedział.

Najpiękniejsze piosenki o miłości

Pierwszy koncert zatytułowany "iLove" rozpocznie się w piątkowy wieczór o godzinie 20.

20 polskich artystów zaśpiewa najpiękniejsze piosenki o miłości. Na scenie pojawią się między innymi Edyta Górniak, Agnieszka Chylińska, Margaret, Michał Szpak, Natalia Szroeder, Feel, Pectus, Varius Manx & Kasia Stankiewicz, Oddział Zamknięty, Kasia Kowalska, Kobranocka, De Mono, Rafał Brzozowski, Izabela Trojanowska, Gabriel Fleszar oraz Kuba Molenda.

Edyta Górniak, która na koncert do Sopotu przyleci prosto z USA, cieszy się bardzo, że "będzie mogła spotkać się z publicznością". Jak przyznała, wybór utworów o miłości na jej koncert okazał się niezwykle trudny ze względu na olbrzymią ilość piosenek o tej tematyce. - Spisałam sobie listę, a jeszcze reżyser do mnie mówi: "musisz nas zaskoczyć" - zdradziła.

Taneczna sobota, kabaretowa niedziela

W sobotę na scenie Opery Leśnej odbędzie się koncert "iDance" wypełniony największymi przebojami tanecznymi. Wśród gwiazd wieczoru pojawią się Kayah, Andrzej Piaseczny, Kombi, Anna Wyszkoni, Blue Cafe, Cleo, Mesajah, Natalia Nykiel, Wanda i Banda oraz Adam Rudnicki "Rudnik".

- W sobotę będzie po prostu zabawa, od początku do końca. Może z kilkoma piosenkami do przytulania, które zaprezentuje na przykład Andrzej Piaseczny - uchylił rąbka tajemnicy reżyser Top of the Top Festival.

Perzyna podkreślił, że artyści mają swoje życzenia co do repertuaru, ale kiedy dochodzi do sporu artystycznego pomiędzy wykonawcą a reżyserem i producentem takiego wydarzenia, to - jak stwierdził - wyniknie z tego coś ciekawego.

- Kilku artystów zaproponowało taką koncepcję bardzo indywidualną, specjalnie pod festiwal. Właściwie wszystkie mi się spodobały - wyznał Perzyna. Jak dodał, w programie koncertów pojawią się wielkie hity, które artyści będą wykonywać po raz pierwszy.

Transmisja obu koncertów rozpocznie się w TVN około godziny 20.

Niedziela w Sopocie to z kolei wieczór pod znakiem najlepszych polskich kabaretów. O dużą dawkę dobrego humoru zadbają: Piotr Bałtroczyk, Kabaret Ani Mru-Mru, Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów, Cezary Pazura, kabaret Smile, Marcin Daniec, Rudi Schuberth, kabaret Łowcy.B, Grzegorz Halama oraz Ewa Błachnio.

Top of the Top Festival już w piątek
Top of the Top Festival już w piątektvn24

Festiwal na antenie TVN

Na scenie Opery Leśnej przez trzy dni - od 18 do 20 sierpnia - zaprezentuje się plejada polskich gwiazd w swoich największych przebojach. W trakcie Top of the Top Festival Sopot 2017 na deskach Opery Leśnej zaprezentuje się blisko pięćdziesięciu artystów. Pierwsze dwa dni koncertów będą transmitowane na antenie TVN.

Autor: tmw//now / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości