TVN24 | Kultura i styl

Timothee Chalamet w nowej roli. Aktor zdradził szczegóły

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
tmw
Źródło:
NME. Hollywood Reporter, tvn24.pl
"Diuna" Dennisa Villeneuve - zwiastun filmu
"Diuna" Dennisa Villeneuve - zwiastun filmuWarner Bros Polska
wideo 2/2
Warner Bros Polska "Diuna" Dennisa Villeneuve - zwiastun filmu

Timothee Chalamet, jeden z najpopularniejszych aktorów młodego pokolenia, opublikował na Instagramie zdjęcie w cylindrze, szaliku i wygniecionym aksamitnym płaszczu. 25-latek zagra Willy'ego Wonkę w prequelu "Charlie i fabryka czekolady", który do kin wejdzie w 2023 roku. 

Timothee Chalamet, który międzynarodową popularność zdobył rolą w filmie "Tamte dni, tamte noce" Luki Guadagnino, realizuje kolejny projekt. Aktor wystąpi w najnowszej produkcji Paula Kinga, który jest m.in. twórcą filmu "Paddington".

Zwiastun filmu "Tamte dni, tamte noce"
Zwiastun filmu "Tamte dni, tamte noce"03.01.| Zwiastun filmu "Tamte dni, tamte noce". UIP

"Wonka", bo tak brzmi tytuł filmu, to prequel "Charliego i fabryki czekolady" Mela Stuarta z 1971 roku - pierwszej i najsłynniejszej ekranizacji książki Roalda Dahla - z Genem Wilderem w roli głównej.

Chalamet opublikował na Instagramie zdjęcie w kostiumie, które zrobione zostało na planie najnowszego filmu. Opatrzone zostało słynnym cytatem z wersji z 1971 roku: "The suspense is terrible. I hope it will last" ("To napięcie jest straszne. Mam nadzieję, że się utrzyma"). Tym samym, jak pisze Hollywood Reporter, Chalamet złożył hołd pierwowzorowi "Wonki".

"Wonka" - obsada

Wytwórnia Warner Bros., odpowiedzialna za produkcję, tak opisuje film: "początki pomysłowego młodego wynalazcy, zanim stał się słynnym Mozartem czekolady". Hollywood Reporter wyjaśnia, że większość zdjęć kręcona jest w Londynie.

Poza Chalametem na ekranie pojawią się między innymi: Olivia Colman, Keegan-Michael Key, Sally Hawkins, Paterson Joseph, Rowan Atkinson oraz Matt Lucas.

Timothee Chalamet w "Diunie"

Jeszcze w tym roku - 22 października - do polskich kin wejdzie jeden z najbardziej oczekiwanych filmów ostatnich lat - "Diuna" Denisa Villeneuve'a z Chalametem w jednej z głównych ról. Film miał swoją światową premierę podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, gdzie zebrał pochlebne recenzje.

W najnowszym filmie twórcy m.in. "Pogorzeliska", "Sicario", "Nowego początku" czy "Blade Runnera 2049", zagrali: Zendaya, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin, Stellan Skarsgard, Dave Bautista, Sharon Duncan Brewster, Stephen McKinley Henderson, Chang Chen, David Dastmalchian, Charlotte Rampling, Jason Momoa oraz Javier Bardem.

Autor:tmw

Źródło: NME. Hollywood Reporter, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości