TVN24 | Kultura i styl

The Fashion Awards 2021. Gwiazdy na czerwonym dywanie

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
mbl
Źródło:
Vogue.com

Modelki i modele, aktorzy i aktorki, influencerki, przedstawiciele branży muzycznej i sportu zaprezentowali się na czerwonym dywanie w Londynie z okazji The Fashion Awards 2021. W Royal Albert Hall pojawili się m.in. Dua Lipa, James McAvoy, Demi Moore i Maria Sharapova.

W poniedziałkowy wieczór 29 listopada organizacja charytatywna British Fashion Council (BFC) ogłosiła zwycięzców The Fashion Awards 2021. Prestiżowe wyróżnienie wręczono wschodzącym, ale już uznanym gwiazdom mody, które miały największy wpływ na świat modelingu w mijającym roku. Uwzględniono kreatywność, działalność społeczną i ekologiczną projektantek i projektantów.

Tegoroczna gala odbyła się w Londynie, w sali koncertowej Royal Albert Hall. Nazwiska zwycięzców ogłosił aktor i piosenkarz Billy Porter, znany z kampowych kreacji w stylu drag qeen.

The Fashion Awards 2021 - zwycięzcy

Projektantem Roku został Kim Jones, który tworzy nowatorskie projekty dla rzymskiego domu mody Fendi oraz męskiej linii paryskiego Diora.

Wyróżnienia w kategorii Liderzy Zmiany: Środowisko otrzymali - Bethany Williams, - Gabriela Hearst, - Phoebe English, - Priya Ahluwaliya, - Stella McCartney.

Za kreatywność nagrodzono - Virgil Abloh, - Alessandra Michele, - Demnę Gvasalia, - Kim Jones - Jonathana Andersona.

Liderami Zmiany w kategorii Ludzie zostali - Edward Enninful, - Harris Reed, - Kenya Hunt, - Samuel Ross - Telfar Clemens.

Honorową nagrodę za wyjątkowe osiągnięcia otrzymał Tommy Hilfiger.

The Fashion Awards 2021 - gwiazdy na czerwonym dywanie

Na gali rozdania nagród Fashion Awards pojawiło się wiele znanych osobistości ze świata mody, filmu, muzyki, m.in. Dua Lipa, James McAvoy, Demi Moore i Maria Sharapova.

Królowały bufoniaste suknie z falbanami, u mężczyzn ciemne garnitury i mucha. Nie zabrakło też oryginalnych kreacji. Demi Moore i Dua Lipa pokazały się z odkrytymi ramionami.

Zobacz poniżej, jak wyglądały gwiazdy.

Influencerka Addison Rae i aktorka Eiza Gonzalez zdecydowały się na krój syreni. Zwłaszcza kreacja tej drugiej przyciągnęła uwagę.

Z pomarańczowym irokezem i mocnym makijażem wyróżniał się projektant mody Charles Jeffrey. Wyrazistą kreację zaprezentował też Billy Porter.

Na odważny kwiecisty wzór zdecydowała się indyjska aktorka Priyanka Chopra. Francuska modelka Cindy Bruna pokazała się w zimowej kreacji.

W wydarzeniu modowym wzięła udział kanadyjska modelka cierpiąca na bielactwo nabyte. Aktorka Iris Law przypominała mitologiczną Amazonkę. Nie zabrakło też stylu boho.

Autor:mbl

Źródło: Vogue.com

Pozostałe wiadomości