Kultura i styl

Telekamery rozdane. Cegielska, Chylińska, Wojciechowska i Egurrola z nagrodami

Kultura i styl

Agnieszka Cegielska ze Złotą Telekamerą
tvn24Agnieszka Cegielska nagrodzona

Już po raz dziewiętnasty rozdano Telekamery, jedne z najważniejszych nagród przemysłu telewizyjnego. Statuetki trafiły w ręce m.in. Martyny Wojciechowskiej i Agustina Egurroli. Złote Kamery odebrały Agnieszka Cegielska i Agnieszka Chylińska.

Telekamery to doroczne nagrody przyznawane przez magazyn "Tele Tydzień" za osiągnięcia telewizyjne. Zwycięzców w poszczególnych kategoriach wybierają widzowie.

Nagrody rozdano już po raz dziewiętnasty. Galę w Teatrze Polskim poprowadzili Grażyna Torbicka i Artur Żmijewski.

W tym roku aż dwie Złote Telekamery trafiły w ręce gwiazd TVN. Odebrały je wokalistka i jurorka "Mam talent" Agnieszka Chylińska oraz prezenterka pogody Agnieszka Cegielska. Obie nie kryły wzruszenia i podkreślały, jak ważne są dla nich te wyróżnienia.

- Za każdym razem te emocje są inne, bo jest trochę stresu i wzruszenia. Z perspektywy czasu to jest po prostu uczucie wdzięczności za wszystkie fantastyczne chwile. Dziękuję wszystkim współpracownikom, z którymi miałam okazję wstawać rano i ruszać w Polskę. Dziękuję widzom, dziękuję mojej rodzinie - mówiła Cegielska. - Często myślę o tym, że prawdą jest, że tyle w życiu mamy, ile z siebie damy. Za to wszystko, co otrzymuję od widzów każdego dnia, za uśmiech, dobre słowa, energię - po prostu dziękuję - podkreślała.

Agnieszka Chylińska zaznaczała, że nagroda jest dobrą okazją do podsumowań. - Bardzo chcę zadbać o to, żeby się nad tym pochylić i to mocno przeżyć. Mam plan, żeby wrócić do domu, przyjrzeć się temu wszystkiemu i się pochwalić, bo to jest ogromne szczęście, ale i dużo pracy i trudnych decyzji, które musiałam podjąć. Myślę, że było warto - mówiła piosenkarka.

Agnieszka Chylińska ze Złotą Telekamerą
Agnieszka Chylińska ze Złotą Telekamerą tvn24

Statuetkę w kategorii "Osobowość telewizyjna" odebrała Martyna Wojciechowska. - Ogromne emocje, bo konkurencja w tej kategorii była mocna. Nie miałam przeświadczenia, że dostanę tę wspaniałą nagrodę. Wspaniałą dlatego, że jest to nagroda od widzów. Za to, że jestem, jaka jestem, że jestem sobą. Chyba to doceniają widzowie. Nie ma cenniejszej nagrody dla dziennikarza niż ta, którą przyznają widzowie, czytelnicy - podkreślała.

Martyna Wojciechowska z nagrodą
Martyna Wojciechowska z nagrodą tvn24

W kategorii "Juror" zwyciężył Agustin Egurrola, który zasiada w jury "Mam talent" i "You Can Dance". - Pierwsza nominacja i już Telekamera - mówił. - Jestem przeszczęśliwy, bo mogę być jurorem w świetnych programach. Mogę być sobą i dawać ludziom dużo miłości. Dzisiaj ta miłość do mnie wróciła - podkreślał.

Agustin Egurrola najlepszym jurorem
Agustin Egurrola najlepszym jurorem tvn24

WSZYSCY LAUREACI:

Aktorka: Barbara Kurdej-Szatan

Aktor: Michał Żebrowski

Serial: Ranczo

Osobowość telewizyjna: Martyna Wojciechowska

Prezenter informacji: Maciej Orłoś

Prezenter pogody: Aleksandra Kostka

Komentator sportowy: Dariusz Szpakowski

Juror: Agustin Egurrola

Program rozrywkowy (talent show, teleturniej, kabaret): Paranienormalni Tonight

Serial fabularno - dokumentalny: Na sygnale

Nadzieja telewizji: Maciej Musiał

Złote Telekamery: Agnieszka Cegielska, Agnieszka Chylińska, Przemysław Babiarz, Tadeusz Sznuk, TV Puls, HBO

Autor: kg/ja / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości