Kultura i styl

Anita Werner laureatką Telekamery 2018

Kultura i styl

Anita Werner laureatką Telekamery 2018
tvn24Anita Werner laureatką Telekamery 2018

Prezenterka "Faktów" TVN Anita Werner wygrała tegoroczny plebiscyt Telekamery "Tele Tygodnia" w kategorii Prezenter Informacji. Statuetki otrzymali także związani ze stacją TVN Martyna Wojciechowska, Filip Chajzer, serial "Diagnoza" oraz Maja Ostaszewska.

To trzecia Telekamera na koncie Anity Werner. Nagrodę tę dziennikarka otrzymała wcześniej w 2010 i w 2017 roku.

- Jestem bardzo szczęśliwa, że ta historia się powtarza. Cieszę się, że fortuna się takim kołem dla mnie toczy - powiedziała po otrzymaniu nagrody na antenie TVN24. Jak podkreśliła, "Fakty" były kolejny raz w kolejnym roku najchętniej oglądanym programem informacyjnym".

- Bardzo, bardzo się cieszę, że "cała prawda całą dobę" to nie są tylko słowa w naszym haśle TVN24, z którym zaczynaliśmy wiele lat temu - zaznaczyła. - Takie są fakty. To jesteśmy my. I za tę nagrodę dziękuję - dodała.

Anita Werner o Telekamerze
Anita Werner o Telekamerzetvn24

Z TVN Anita Werner jest związana od 2001 roku. Na antenie stacji prowadzi programy "Fakty". W TVN24 prowadzi "Fakty po południu" i "Fakty po Faktach".

Anita Werner była gościem "Wstajesz i wiesz" TVN24
Anita Werner była gościem "Wstajesz i wiesz" TVN24tvn24

We wtorek Anita Werner była była gościem "Wstajesz i wiesz" TVN24, gdzie podziękowała widzom za oddane na nią głosy.

- Podziękowania wielkie dla państwa, bo to jest przecież nagroda od widzów. Dziękuję bardzo za głosy, za zaufanie i za oglądalność - powiedziała Werner. - To jest niesamowite szczęście wiedzieć, że po 17 latach pracy w TVN24 i po 20 latach TVN cały czas mamy tak liczne grono widzów, dla których jesteśmy przewodnikami po świecie, i którzy taką nagroda udowodniają mi, że to, co robię, ma swoją wartość i ma swoją widownię - dodała.

Statuetki rozdane

W tym roku statuetkę w kategorii Osobowość Telewizyjna zdobyła Martyna Wojciechowska, prowadząca program TVN "Kobieta na krańcu świata", redaktor naczelna kanału podróżniczego Travel Channel.

W kategorii Nadzieja Telewizji zwyciężył dziennikarz TVN Filip Chajzer.

W kategorii Serial zwyciężył serial TVN "Diagnoza", a w kategorii Aktorka występująca w tym serialu Maja Ostaszewska.

Producentka "Diagnozy": jesteśmy dumni, dziękujemy widzom
Producentka "Diagnozy": jesteśmy dumni, dziękujemy widzomtvn24

Telekamery po raz 21.

Telekamery to doroczne nagrody przyznawane przez magazyn "Tele Tydzień" za osiągnięcia telewizyjne. Zwycięzców w 11 kategoriach wybierają widzowie. Głosowanie zakończyło się 25 stycznia 2018 roku i odbywało się wyłącznie za pomocą SMS-ów, z których dochód został przeznaczony na Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie.

W poprzednich latach po statuetki sięgali m.in. Adam Pieczyński - redaktor naczelny TVN24, który odbierał statuetki dla najlepszego kanału informacyjnego w Polsce, Maja Ostaszewska i Piotr Adamczyk z serialu "Przepis na życie”, Justyna Pochanke, Ewa Drzyzga oraz twórcy "Na Wspólnej", "Mam Talent!" czy "Kryminalni".

W tym roku do Telekamer nominowane osiem gwiazd i trzy tytuły TVN. Oto one:

- Maja Ostaszewska ("Diagnoza")- nominowana w kategorii Aktorka - Maciej Zakościelny ("Diagnoza"), Michał Żurawski ("Druga szansa") - nominowani w kategorii Aktor - "Diagnoza" - nominowany w kategorii Serial - Martyna Wojciechowska i Magda Gessler - nominowane w kategorii Osobowość Telewizyjna' - Anita Werner - nominowana w kategorii Prezenter Informacji" - Maja Popielarska i Bartek Jędrzejak - nominowani w kategorii Prezenter Pogody - Sergiusz Ryczel - nominowany w kategorii Komentator Sportowy - Agustin Egurrola - nominowany w kategorii Juror - "Azja Express" - nominowany w kategorii Program Rozrywkowy - "19+" - nominowany w kategorii Serial Fabularno-Dokumentalny - Filip Chajzer i Józef Pawłowski - nominowani w kategorii Nadzieja Telewizji

Telekamery dla gwiazd TVN: Anity Werner, Martyny Wojciechowskiej i Filipa Chajzera
Telekamery dla gwiazd TVN: Anity Werner, Martyny Wojciechowskiej i Filipa Chajzeratvn24

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości