Tarantino i jego "Bękarty" ruszają do Cannes

Kultura i styl

Aktualizacja:
Tak było w Cannes przed rokiem / ReutersTak było w Cannes przed rokiem

Na trzy tygodnie przed rozpoczęciem najsłynniejszego filmowego festiwalu świata, Cannes przygotowuje się na przyjazd plejady gwiazd światowego kina. Jednym z wydarzeń imprezy będzie prezentacja już budzącego kontrowersje obrazu Quentina Tarantino - "Bękarty wojny".

Produkcja Tarantino, która opowiada historię żydowskiego komando tępiącego nazistów, weźmie udział w konkursie głównym festiwalu. Zmierzy się w nim z biograficznym filmem "Looking for Eric" Kena Loacha, o życiu byłego reprezentanta Francji w piłce nożnej i zawodnika Manchesteru United - Erica Cantony.

Mocną pozycją w tegorocznym konkursie będzie również "Broken Embraces" Pedro Almodovara, który jak dotąd nie wygrał Złotej Palmy.

Palma w czasie kryzysu

Choć gwiazdy od 13 do 24 maja na Francuskiej Riwierze z pewnością będą olśniewały swymi śnieżnobiałymi uśmiechami, wśród organizatorów imprezy panują nastroje minorowe.

Wszystko przez kryzys i jego spodziewane odbicie się na finansowej stronie festiwalu. Żeby walczyć z nim magią kina, na otwarcie Cannes 2009 zaplanowano pokaz filmu animowanego - najnowszą krótkometrażówkę z Pixaru pt. "Up", opowiadającego o - dosłownie - bujaniu w obłokach.

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Tak było w Cannes przed rokiem / Reuters