TVN24 | Kultura i styl

Aktorka Tanya Roberts nie żyje. Wcześniej dementowano informację o jej śmierci

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
pp,ads\mtom,
now
Źródło:
PAP

Amerykańska aktorka Tanya Roberts, najbardziej znana z roli w filmie "Zabójczy widok" z serii o Jamesie Bondzie oraz serialu "Aniołki Charliego", zmarła w wieku 65 lat - przekazał jej partner Lance O'Brien. Wcześniej, w niedzielę, o śmierci aktorki informował jej agent, ale dzień później zdementował te doniesienia.

O śmierci Tanyi Roberts poinformował media Lance O'Brien - jej partner, z którym spędziła dwie ostatnie dekady życia. Jak powiedział, zadzwoniono do niego z oddziału intensywnej terapii w centrum medycznym Cedars-Sinai w Los Angeles o godzinie 21.30 w poniedziałek (godz. 6.30 we wtorek czasu polskiego), by powiedzieć mu, że Roberts nie żyje.

- Była moją bratnią duszą i mym najlepszym przyjacielem. Nie rozstawaliśmy się dłużej niż na dwa dni w ostatnich latach - powiedział.

OGLĄDAJ W TVN24 W INTERNECIE >>>

Sprzeczne informacje o śmierci aktorki

Pierwszą informację o śmierci 65-letniej aktorki, pochodzącą od jej agenta i przyjaciela Mike'a Pingela, przekazało w niedzielę wiele amerykańskich mediów, a także niektóre agencje prasowe. Menadżer wyjaśniał w poniedziałek, że podał wiadomość o zgonie Tanyi Roberts opierając się na rozmowie z mężem aktorki, Lance'em O'Brienem. - Podczas tej rozmowy doszło do nieporozumienia - przyznał Pingel.

Mike Pingel poinformował, że 65-letnia aktorka nadal przebywa na oddziale intensywnej terapii w centrum medycznym Cedars-Sinai w Los Angeles i jest w stanie krytycznym. Rzecznik szpitala odmówił potwierdzenia lub zdementowania tej informacji, powołując się na tajemnicę lekarską.

Roberts straciła przytomność w Wigilię Bożego Narodzenia w swoim kalifornijskim domu, tuż po powrocie ze spaceru z psem.

Tanya Roberts - kim była?

Tanya Roberts urodziła się w 1955 roku. Najsłynniejsza rola aktorki to gra u boku Rogera Moore'a w jego ostatnim filmie z serii o Jamesie Bondzie "Zabójczy widok" z 1985 roku. Wcieliła się tam w rolę Stacey Sutton. Kilka lat wcześniej wystąpiła w piątym, ostatnim, sezonie serialu "Aniołki Charliego" jako Julie Rogers.

W latach 1998-2004 w roli Midge Pinciotti zagrała w ponad 80 odcinkach komediowego serialu "Różowe lata siedemdziesiąte".

Autor:pp,ads\mtom, now

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości