Gwiazdy żegnają Stana Lee. "Straciliśmy geniusza"

Kultura i styl

Gwiazdy pożegnały Stana Lee na TwitterzeTwitter
wideo 2/5

Gwiazdy żegnają zmarłego w poniedziałek Stana Lee, legendę amerykańskiego komiksu. "Straciliśmy kreatywnego geniusza" - napisał aktor Hugh Jackman, znany m.in. z roli Wolverine'a - jednego z "dzieci" Stana Lee.

W poniedziałek w wieku 95 lat zmarł słynny twórca komiksów, Stan Lee. Informacja poruszyła internautów, którzy z szacunkiem i uznaniem go pożegnali.

Twórcę wspominają również gwiazdy i celebryci.

"Dziękujemy za dziedzictwo"

"Straciliśmy kreatywnego geniusza. Stan Lee był pionierską siłą w wszechświecie superbohaterów. Jestem dumny z bycia małą częścią jego dziedzictwa i z tego, że pomogłem ożywić jedną z jego postaci" - napisał na Twitterze aktor Hugh Jackman, który grał postać Wolverine'a w filmach z serii "X-Men".

Znana m.in. z filmu "Avengers" aktorka Zoe Saldana również pożegnała twórcę: "Dzisiaj straciliśmy jednego z najlepszych. Stanie Lee, byłeś inspiracją i superbohaterem dla nas wszystkich. Dziękuję za tak duży wkład i za podarowanie nam wszystkim czegoś, do czego może dążyć".

"Spoczywaj w pokoju Stanie Lee. Całe światy wyobraźni i uciechy, które stworzyłeś dla ludzkości, pozostaną na zawsze" - napisał z kolei przedsiębiorca Elon Musk.

"Nie istnieje większa supermoc na świecie niż kreowanie marzeń. Dziękujemy za wielkie dziedzictwo, za marzenia o nowych mutantach" - napisał na Twitterze Antonio Banderas.

Poruszającą historię opowiedział amerykański prezenter telewizyjny Jimmy Kimmel. Na swoim profilu napisał: "W wieku 7 lat narysowałem ten dziwny portret Stana Lee i poprosiłem mamę, aby go do niego wysłała. Na szczęście tego nie zrobiła, dzięki czemu ponad 30 lat później mogłem temu wspaniałem człowiekowi wręczyć go osobiście. Dziękuję za całą zabawę Stan".

Ikona komiksów

Stan Lee był członkiem zarządu wydawnictwa Marvel Comics. Współtworzył wiele postaci, takich jak Spider-Man, X-Meni, Iron Man, Czarna Pantera czy Thor. Uważany jest za ikonę świata komiksów.

W 2008 roku Stan Lee został odznaczony Narodowym Medalem Sztuki, przyznawanym przez Kongres Stanów Zjednoczonych.

Autor: AR.//ŁUD / Źródło: Twitter

Źródło zdjęcia głównego: Twitter | Zoe Saldana, Hugh Jackmann