Animowane superbohaterki o niezwykłych mocach. Nowy projekt Spice Girls

[object Object]
Będzie wielki powrót zespołu Spice Girls? ("24 godziny" TVN24 BiS z dn. 02.02.2018)TVN24 BiS
wideo 2/3

Najpopularniejszy brytyjski girlsband ma powrócić na ekrany kin. Jak informują amerykańskie media, członkinie zespołu Spice Girls podpisały zgodę na wykorzystanie ich wizerunków w powstającym filmie animowanym. Każda z nich ma użyczyć głosu swoim bohaterkom.

Victoria Beckham ("Posh Spice"), Emma Bunton ("Baby Spice"), Melanie Chisholm ("Sporty Spice"), Melanie Brown ("Scary Spice") i Geri Halliwell ("Ginger Spice"), czyli słynne Spice Girls, mają wziąć udział w produkcji filmu animowanego o superbohaterkach. Na razie wiadomo jedynie, że piosenkarki mają stanowić pierwowzór dla bohaterek filmu. Każda z postaci, którym piątka ma użyczyć głosów, będzie miała unikalną moc.

Jak dowiedział się magazyn "Variety", wokalistki snują jednak bardziej dalekosiężne plany.

"Spice Girls myślą o warunkach stworzenia franczyzy na światową skalę. Są dziewczęcą grupą, która odniosła największy sukces na świecie. To jest dokładnie to, czego potrzebuje Disney czy Marvel" - pisze "Variety", powołując się na źródło związane z zespołem.

Oficjalnie ani menedżerowie wokalistek, ani Simon Fuller - agent zespołu - nie odnieśli się do informacji.

Jeśli produkcja dojdzie do skutku, będzie to pierwsza animacja z udziałem zespołu i druga fabuła w ich dorobku.

W grudniu 1997 roku do brytyjskich kin trafił "Spice World" - komedia muzyczna, pokazująca kulisy przygotowań zespołu do koncertu w Royal Albert Hall. Chociaż trudno produkcję uznać za wybitne dzieło brytyjskiej kinematografii, film Boba Spiersa zarobił ponad 100 mln dolarów na świecie.

Plotki o reaktywacji

Od kilku miesięcy krążą plotki o wznowieniu działalności Spice Girls. W lutym bieżącego roku brytyjski "The Sun" poinformował, że piątka podpisała kontrakt. Planowane jest wydanie albumu z największymi hitami zespołu. "Spicetki" mają pojawić się też w chińskiej telewizji w roli jurorek w talent show. Potwierdzeniem doniesień miało być wspólne zdjęcie całego zespołu, jakie opublikowała Victoria Beckham. Zdjęcie było opatrzone komentarzem: "Kocham moje dziewczyny! Przesyłam buziaki! Jestem podekscytowana!". Jednak kilka dni później Beckham stwierdziła, że nie planuje wspólnej światowej trasy koncertowej z pozostałą czwórką.

Melanie Brown w jednym z telewizyjnych programów pod koniec lutego nie chciała potwierdzić informacji o powrocie Spice Girls. Poinformowała jednak, że wszystkie członkinie legendarnego zespołu zostały zaproszone na ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle.

Fenomen Spice Girls

Zespół powstał w 1994 roku pod nazwą Touch. W 1996 roku wokalistki podpisały kontrakt z Virgin Records jako Spice Girls. Szczyty popularności zespół święcił w drugiej połowie lat 90. Choć wydały zaledwie trzy albumy studyjne, Spice Girls sprzedały ponad 80 milionów płyt - najwięcej spośród wszystkich żeńskich zespołów w historii muzyki rozrywkowej. Zespół rozpadł się w 2000 roku. Siedem lat później piątka powróciła z trasą koncertową. Ostatni raz wspólnie wystąpiły w 2012 roku podczas ceremonii zamknięcia igrzysk olimpijskich w Londynie.

Autor: tmw//kg / Źródło: Variety, The Sun, The Independent

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości