Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle. Pałac podał datę

Kultura i styl


Ślub brytyjskiego księcia Harry’ego i amerykańskiej aktorki Meghan Markle odbędzie się 19 maja 2018 roku - poinformował Pałac Kensington.

Para weźmie ślub w zamku w Windsorze, który jest obok londyńskiego Pałacu Buckingham i Pałacu Holyrood w Edynburgu główną rezydencją brytyjskich monarchów.

To tutaj książę Karol w 2005 roku poślubił Kamilę Parker-Bowles, obecną księżną Kornwalii.

Jak informował wcześniej rzecznik księcia, narzeczeni sami wybrali windsorski zamek, bo jest dla nich "specjalnym miejscem".

Dodał, że w ceremonii weźmie udział babcia Harry'ego - królowa Elżbieta II.

- Ślub ma być momentem zabawy i radości, ma również odzwierciedlać charaktery młodej pary - podkreślił przedstawiciel Harry'ego. Zapowiedział, że Markle wystąpi o brytyjskie obywatelstwo. Pozostawi sobie jednak także obywatelstwo amerykańskie.

Książęce zaręczyny

Informację o zaręczynach piątego w kolejce do brytyjskiego tronu księcia Harry'ego i amerykańskiej aktorki Meghan Markle podano 27 listopada.

Młodszy syn następcy tronu księcia Karola i wnuk królowej Elżbiety II 33-letni Harry i 36-letnia Meghan Markle, znana przede wszystkim z amerykańskiego serialu "W garniturach" ("Suits"), poznali się w lipcu 2016 roku przez wspólnych znajomych.

Kilka miesięcy później książę publicznie poinformował o łączącej ich relacji, krytykując brytyjskie i światowe media za naruszanie prywatności jego nowej partnerki. W pierwszych dniach po odkryciu przez dziennikarzy związku księcia z aktorką tabloidy publikowały między innymi rozmowy z członkami jej dalszej rodziny, spekulacje o związku. Zamieszczano emanujące erotyzmem zdjęcia Markle, między innymi z filmowych scen łóżkowych.

Harry i Meghan przeprowadzą się do Pałacu Kensington w Londynie, gdzie mieszkają już książę William i księżna Kate oraz dwoje ich dzieci.

Autor: tmw//kg / Źródło: Reuters, PAP, tvn24.pl