Sia i Massive Attack zagrają w Krakowie

Kirk Stauffer, Rod Maurice pour le Festival des Eurockéennes CC BY SA WikipediaSia i Massive Attack zagrają w Krakowie

Massive Attack oraz australijska wokalistka Sia to gwiazdy tegorocznej edycji Kraków Live Festival 2016, który odbędzie się 19 i 20 sierpnia na terenie dawnego lotniska w Krakowie-Czyżynach.

Organizator festiwalu, agencja AlterArt, podkreślił we wtorek, że impreza jest najważniejszym krakowskim wydarzeniem prezentującym muzykę aktualną i popularną, a koncerty co roku przyciągają dziesiątki tysięcy fanów. W tym roku wystąpi kilkunastu wykonawców, wśród nich Massive Attack, Sia, Damian „Jr. Gong” Marley, Cage The Elephant oraz The Neighbourhood.

Sia po raz pierwszy w Polsce

Zespół Massive Attack wystąpi w Polsce przy okazji premiery nowego materiału. Zaprezentuje multimedialne show. W tym samym dniu obok legendy trip-hopu na scenie pojawi się grupa Young Fathers, nagradzana i ceniona hip-hopowa formacja ze Szkocji. W Krakowie swój pierwszy polski koncert zagra Sia. Australijska piosenkarka i producentka najprawdopodobniej zaprezentuje materiał ze swojej ostatniej płyty "This Is Acting". Ostatnia trasa koncertowa tej artystki odbyła się ponad pięć lat temu. Od tego czasu Sia wydała dwa albumy, które na całym świecie sprzedały się w milionowym nakładzie. Na Kraków Live Festival zagra także Damian "Jr. Gong" Marley, syna legendy reggae oraz dwie amerykańskie formacje rockowe: Cage The Elephant i The Neighbourhood.

Autor: tmw/ja / Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kirk Stauffer, Rod Maurice pour le Festival des Eurockéennes CC BY SA Wikipedia

Pozostałe wiadomości