Kultura i styl

To był film "tak głupi, że nie da się go streścić". Teraz pokażą, jak go kręcono

Kultura i styl

Sharon Stone zagra hollywoodzką agentkę w nowej komedii Franco

Sharon Stone dołączyła do obsady nowego filmu Jamesa Franco "The Disaster Artist". Jego fabuła pokazuje kulisy powstawania jednego z najgorszych filmów w historii kina. Chodzi o "The Room" z 2003 roku, który - choć miażdżony w recenzjach - po latach uzyskał status kultowego.

Prace na planie filmu Franco nabierają tempa. Jak podaje „Variety”, do obsady komedii „The Disaster Artist” dołączyła w ostatnich dniach Sharon Stone, która zagra obok Zaca Efrona, Setha Roena, Josa Hutchersona, Kate Upton, Alison Brie oraz braci Franco.

"Najgorszy film jaki kiedykolwiek powstał"

Fabuła opowiada o kulisach powstawania filmu „The Room” Tommy’ego Wiseau z 2003 roku. Według krytyków film Wiseau był jednym z najgorszych, jakie kiedykolwiek powstały. Komedia Franco powstaje na podstawie książki Grega Sestero ("The Disaster Artist: My Life Inside 'The Room', the Greatest Bad Movie Ever Made”), w której aktor opisał koszmar jakim był udział w kręceniu „The Room”. W postać Sestero wcieli się Dave Franco.

Franco w swojej komedii skupia się przede wszystkim na postaci ekscentrycznego i tajemniczego Tommy’eo Wiseau. Wisaeu bez żadnego doświadczenia filmowego napisał scenariusz, wyreżyserował i wyprodukował „słynny” film „The Room”. Zagrał w nim również główną rolę. Film z 2003 roku opowiada historię Johnny’ego, który dowiaduje się, że jego narzeczona zdradza go z ich przyjacielem Markiem. Jak wielu krytyków podkreślało, scenariusz autorstwa Wiseau jest tak głupi, że nie da się go streścić.

Mimo, że prawie wszystkie recenzje nie pozostawiły suchej nitki na „The Room”, film uzyskał po latach status kultowego.

O samym autorze „The Room” nie wiadomo zbyt wiele. Określa się jako Amerykanin, wiadomo, że pracował we Francji na zmywaku, ale są pogłoski, że pochodzi z Polski. Takie przypuszczenie pojawia się m.in. w książce Sestero.

James Franco nie ujawnił daty premiery „The Disaster Artist”.

"THE DISASTER ARTIST: The making of THE ROOM." It has begun!!!!!

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika James Franco (@jamesfrancotv) 7 Gru, 2015 o 6:10 PST

Autor: tmw//rzw / Źródło: Variety, The Hollywood Reporter

Pozostałe wiadomości