TVN24 | Kultura i styl

"Wzorowy obywatel, który ma dość nietypowe hobby". Pierwszy odcinek serialu "Szadź" już dziś

TVN24 | Kultura i styl

Aktualizacja:
Autor:
tvn24.pl
Źródło:
TVN, Player.pl
"Wzorowy obywatel, który ma dość nietypowe hobby polegające na obcinaniu kończyn"
"Wzorowy obywatel, który ma dość nietypowe hobby polegające na obcinaniu kończyn"TVN24
wideo 2/2
TVN24"Wzorowy obywatel, który ma dość nietypowe hobby polegające na obcinaniu kończyn"

"Szadź" - thriller produkcji Player Original - debiutuje w serwisie Player.pl w czwartek 30 kwietnia. Serial powstał na motywach powieści Igora Brejdyganta. W rolach głównych Maciej Stuhr i Aleksandra Popławska.

"Szadź" to thriller z wątkiem kryminalnym w tle, którego akcja rozgrywa się w Opolu. Maciej Stuhr w roli seryjnego mordercy, prowadzącego podwójne życie, odsłania przed widzami przerażającą prawdę o tym, że zło może przybierać najmniej oczekiwaną postać. Charyzmatyczny wykładowca, religioznawca, kochający ojciec dwójki dzieci, który wśród swoich studentek wypatruje kolejnych ofiar - taki właśnie jest Piotr Wolnicki.

Premiera "Szadzi" już w kwietniu w serwisie Player
Premiera "Szadzi" w kwietniu w serwisie PlayerTVN

OGLĄDAJ W PLAYER.PL >>>

W tej opowieści zagadki nie stanowi jednak tożsamość mordercy, ale motywy jego działania. Dlaczego wszystkie ofiary to głęboko wierzące młode dziewczyny? Czy komisarz Polkowska trafi na ślad mordercy i zapobiegnie kolejnym zbrodniom? Każdy odcinek odkryje przed widzami część prawdy o tym, co łączy policjantkę z pozornie wzorowym mężem i ojcem.

Premiera "Szadzi" już w kwietniu w serwisie PlayerTVN

"Ten serial nie polega na tym, żebyśmy zastanawiali się, kto stoi za tą zbrodnią"

Odtwórca głównej roli w serialu Maciej Stuhr mówił w czwartek w TVN24, że grany przez niego Piotr Wolnicki "to naukowiec, religioznawca, wykładowca uniwersytecki, szanowany publicysta, profesor, przykładny mąż i ojciec, no i właściwie wzorowy obywatel, który ma też dość nietypowe hobby, które polega na obcinaniu kończyn pięknym, młodym kobietom". Dodał, że okazuje się to już w pierwszych dziesięciu minutach serialu.

- Ten serial nie polega na tym, żebyśmy zastanawiali się, kto stoi za tą zbrodnią. Wiemy o tym od pierwszych minut - powiedział Stuhr. - Pytania, które widz sobie zadaje, są zupełnie innej natury. Dlaczego on to robi? Czy mu się uda popełnić kolejne bezeceństwa? Czy Aleksandra Popławska w roli pani komisarz dorwie go, a może to ona w pewnym momencie będzie ścigana? No i dlaczego on to wszystko robi, jaka jest skryta pod tym wszystkim głębsza tajemnica. To będzie nas zajmować przez siedem odcinków - wyjaśnił aktor.

"Wzorowy obywatel, który ma dość nietypowe hobby polegające na obcinaniu kończyn"
"Wzorowy obywatel, który ma dość nietypowe hobby polegające na obcinaniu kończyn"TVN24

"Dużo rzeczy działa na wyobraźnię widzów"

Popławska o serialu "Szadź"
Popławska o serialu "Szadź"TVN24

Aktorka Aleksandra Popławska, która w produkcji wciela się w komisarz policji Agnieszkę Polkowską, we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 przyznała, że "postać grana przez Macieja Stuhra rzeczywiście jest mordercą i widz wie to od początku". Zaznaczyła, że nie wie tego jednak grana przez nią postać. Jak wyjaśniła, widz ma "śledzić to, jak Agnieszka Polkowska przeprowadza śledztwo".

Aktorka zdradziła, że w fabule serialu "jest zagadka z przeszłości, która po nitce do kłębka doprowadzi nas do tragicznych historii".

Cała rozmowa z aktorką Aleksandrą Popławską
Cała rozmowa z aktorką Aleksandrą PopławskąTVN24

"Szadź" od 30 kwietnia w serwisie Player

Serial składa się z siedmiu odcinków. Premiera pierwszego zaplanowana została na 30 kwietnia w płatnej ofercie Playera. 7 maja, gdy udostępniony zostanie drugi odcinek, pierwszy będzie dostępny w serwisie bezpłatnie.

- Cieszę się, że już teraz możemy zaproponować naszym użytkownikom nowy serial. "Szadź", podobnie jak "Chyłka", to produkcja Player Original i kolejny krok w budowaniu biblioteki naszego własnego kontentu - mówi Maciej Gozdowski, dyrektor zarządzający serwisu Player.

W obsadzie serialu znaleźli się także Bartosz Gelner, Cezary Łukasiewicz, Anna Cieślak, Zofia Domalik, Barbara Kurzaj, Emma Giegżno, Mirosław Zbrojewicz. Producentem jest Tomasz Blachnicki, producentem wykonawczym Michał Kwieciński i Akson Studio. Reżyserem Sławomir Fabicki oraz Maciej Bochniak, autorem scenariusza Paulina Murawska we współpracy z Igorem Brejdygantem i Michałem Godzicem. Autor zdjęć to Mikołaj Łebkowski. Scenografię przygotowuje Marcelina Początek-Kunikowska, kostiumy – Paweł Grabarczyk oraz Wanda Kowalska. Kierownikiem produkcji jest Magdalena Badura. Zdjęcia powstawały w Opolu i Warszawie.

Autor:tvn24.pl

Źródło: TVN, Player.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości