TVN24 | Kultura i styl

Sarah Harding nie żyje. Gwiazda Girls Aloud miała 39 lat

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
tmw\mtom
Źródło:
BBC News, NME, tvn24.pl

Sarah Harding, brytyjska piosenkarka i aktorka, członkini zespołu Girls Aloud, zmarła w niedzielę w wieku 39 lat. Harding cierpiała na nowotwór piersi, o czym fanów poinformowała w sierpniu 2020 roku, gdy lekarze stwierdzili przerzuty na inne organy.

Sarah Harding, 39-letnia brytyjska piosenkarka i aktorka, zmarła w niedzielę. Informację o jej śmierci przekazała jej matka - Marie, publikując post na profilu społecznościowym gwiazdy. "Z głęboko złamanym sercem dzisiaj przekazuję informację, że moja piękna córka Sarah niestety od nas odeszła" - czytamy w komunikacie. "Odeszła spokojnie we śnie dzisiejszego poranka. Chciałabym podziękować wszystkim za każdy gest wsparcia przez ostatni rok. To znaczyło bardzo wiele dla Sarah, było źródłem ogromnej siły i komfortu, wiedząc, że była kochana. Wiem, że nie chciałaby być zapamiętana z powodu swojej walki z tą okropną chorobą - była błyszczącą gwiazdą i mam nadzieję, że właśnie w taki sposób pozostanie w pamięci" - podkreśliła matka artystki.

Sarah Harding. Wielki sukces zespołu Girl Aloud

Sarah Harding urodziła się w brytyjskim Berkshire w 1981 roku. Początkowo nagrywała ścieżki wokalne dla producentów muzyki dance. Jej profesjonalna kariera ruszyła w 2002 roku, gdy w reality show "Popstars: The Rivals" trafiła do girlsbandu Girls Aloud. Jedną z członkiń była również Cheryl Cole. Zespół - jak przypomniał portal NME - stał się najlepszą brytyjską grupą popową XXI wieku (zawiesił swoją działalność w 2013 roku). Wprowadzając wszystkie 20 singli - jeden po drugim - do pierwszej dziesiątki na listach przebojów (cztery z nich na pierwsze miejsce), członkinie zespołu ustanowiły brytyjski rekord. W 2007 roku został on wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako grupa muzyczna powstała w ramach telewizyjnego reality show, która odniosła największy sukces. W 2008 roku zespół ustanowił kolejny rekord, tym razem jako kobieca grupa muzyczna, która wprowadziła najwięcej singli - jeden po drugim - do pierwszej dziesiątki list przebojów. W maju 2010 roku oszacowano, że grupa zarobiła około 30 milionów funtów. 

Sarah HardingShutterstock

Do największych hitów zespołu należą: "Sound of the Underground", "I'll Stand By You" (cover przeboju Pretenders), "Walk This Way" (cover zespołu Aerosmith) i ich oryginalny kawałek "The Promise". 

Harding w swoim dorobku miała również role telewizyjne i filmowe. Do najważniejszych z nich należą seriale "Dziewczyny z St. Trinian", "Coronation Street" czy "Freefall" Dominica Savage'a. W ostatnich latach brała udział w reality show: "Celebrity MasterChef" oraz "Celebrity Big Brother 20", w którym wygrała. 

Autor:tmw\mtom

Źródło: BBC News, NME, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości