Rihanna zajęła miejsce Beatlesów. Do pokonania tylko Mariah Carey

TVN24

Wikipedia (public domain) / ShutterstockRihanna zdeklasowała The Beatles

Piosenka "Work" Rihanny od dziewięciu tygodniu utrzymuje się na pierwszym miejscu amerykańskiej listy Billboard Hot 100. Biorąc pod uwagę wszystkie jej utwory (14), które uplasowały się na pierwszym miejscu zestawienia, Barbadoska pobiła rekord The Beatles.

Rihanna zdeklasowała właśnie legendarnych The Beatles. Łącznie jej piosenki znajdowały się na pierwszym miejscu zestawienia Billboard Hot 100 o tydzień dłużej (póki co) niż przeboje legendarnej czwórki z Liverpoolu. W sumie przeboje Rihanny były na szczycie listy przebojów przez 60 tygodni.

The Beatles byli numerem jeden amerykańskiego zestawienia z 59 tygodniami. Dzięki "Work" Rihanna wyrównała okres, jaki na pierwszym miejscu spędziła beatlesowska "Hey Jude" (dziewięć tygodni). Nieco krócej, bo "tylko" siedem tygodni, znajdował się tam utwór "I Want to Hold Your Hand".

Przewaga dzięki duetom

Jednak Rihannie brakuje jeszcze 19 tygodni, żeby osiągnąć rekord należący do Mariah Carey - 79 tygodni.

Jak zauważają amerykańskie i brytyjskie media, Rihanna tak dobry wynik zawdzięcza w dużej mierze gościnnym występom u boku innych artystów. Oba single nagrane przez Eminema, w których Rihanna śpiewała jedynie refreny: "Monster" oraz "Love the Way You Lie" były łącznie przez 11 tygodni numerami jeden na liście Billboardu.

Jednak rekordzistka - Carey - też osiągnęłaby ostatecznie znacznie gorszy wynik, gdyby nie duety. Jeden z jej największych hitów, nagrany z Boyz II Men "One Sweet Day", był numerem jeden przez 16 tygodni w 1995 i 1996 roku. W przypadku The Beatles żaden z ich numerów jeden nie był nagrany z udziałem innego artysty. Amerykańska lista przebojów Billboard Hot 100 ruszyła w sierpniu 1958 r.

Autor: tmw/ja / Źródło: Billboard, BBC News, CNN