TVN24 | Kultura i styl

Richard Buckley nie żyje. Mąż Toma Forda miał 72 lata

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
tmw
Źródło:
tvn24.pl

Richard Buckley, partner i mąż projektanta Toma Forda, zmarł w niedzielę w wieku 72 lat. Buckley był dziennikarzem, redaktorem i aktywistą na rzecz osób LGBT+. Był między innymi redaktorem naczelnym "Vogue Hommes International". 

Richard Buckley, dziennikarz zajmujący się modą, a prywatnie związany od 1986 roku z projektantem Tomem Fordem, zmarł w wieku 72 lat.

Informację o jego śmierci opublikował sztab prasowy Toma Forda. "Z wielkim smutkiem Tom Ford informuje o śmierci jego ukochanego męża, z którym był 35 lat - Richarda Buckleya. Richard odszedł spokojnie w ich wspólnym domu w Los Angeles, Tom i ich syn Jack byli obecni u jego boku" - napisano w oświadczeniu. Wyjaśniono, że dziennikarz zmarł z powodów naturalnych po długoletniej chorobie.

Richard Buckley - kim był?

Richard Buckley był dziennikarzem, zajmującym się modą. Zaczynał w 1979 w "New York Magazine". W późniejszych latach pisał między innymi dla "Women’s Wear Daily", "Vanity Fair", "Mirabella", włoskiej edycji "Vogue'a". W 1999 roku został redaktorem naczelnym "Vogue Hommes International". Funkcję tę pełnił do 2005 roku.

Amerykańskie internetowe wydanie "Vogue" przypomina, że chociaż urodził się w stanie Nowy Jork, to dorastał również we Francji i Niemczech. 

Richard Buckley i Tom Ford. 35-letnia miłość

Buckley i młodszy od niego o 12 lat Ford poznali się podczas jednego z pokazów mody w 1986 roku i jak mówił projektant w późniejszym wywiadzie, była to miłość od pierwszego wejrzenia. 

- Nasze oczy się spotkały i w ciągu miesiąca już ze sobą mieszkaliśmy. Pozostaliśmy ze sobą już na zawsze - mówił Ford w 2016 roku, wspominając moment, w którym spotkał swoją miłość. Buckley i Ford wzięli ślub w 2014 roku, krótko po tym, jak małżeństwa jednopłciowe zostały zalegalizowane w Stanach Zjednoczonych. 

Autor:tmw

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości