Red Hot Chili Peppers wystąpią na PGE Narodowym. Zagrają z legendą rocka

Autor:
jdw//mm
Źródło:
rhcp.com, pgenarodowy.pl
02.07.2016 | „Grać muzykę, nic innego się nie liczy”. Wywiad z wokalistą RHCP tylko dla „Faktów po Południu”
02.07.2016 | „Grać muzykę, nic innego się nie liczy”. Wywiad z wokalistą RHCP tylko dla „Faktów po Południu”Maciej Cnota | tvn24
wideo 2/3
Maciej Cnota | tvn2402.07.2016 | „Grać muzykę, nic innego się nie liczy”. Wywiad z wokalistą RHCP tylko dla „Faktów po Południu”

Red Hot Chili Peppers w czerwcu wystąpią na PGE Narodowym w Warszawie - poinformował zespół. Grupa w poniedziałek opublikowała w mediach społecznościowych informacje o swojej przyszłorocznej trasie koncertowej w Europie i Ameryce Północnej. Podczas koncertu w Warszawie muzykom będzie towarzyszył gość specjalny - Iggy Pop. 

Międzynarodowa trasa Red Hot Chilli Peppers ruszy 29 marca 2023 roku. Do 25 maja zespół podróżować będzie po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, gdzie łącznie wystąpi w 10 miastach. Do Europy muzycy zawitają 18 czerwca i zagrają 13 koncertów, pierwszy w holenderskim mieście Landgraaf.

Red Hot Chili Peppers w Warszawie

Drugi koncert europejskiej trasy koncertowej Red Hot Chili Peppers zagrają natomiast w Warszawie. Na stadionie PGE Narodowym wystąpią 21 czerwca. Jak poinformowali organizatorzy, to nie wszystkie atrakcje tego dnia, ponieważ na koncercie wystąpi również gość specjalny. Będzie nim Iggy Pop. Przedsprzedaż biletów rusza w środę 7 grudnia, a do regularnej sprzedaży bilety na warszawski koncert trafią 9 grudnia. 

Po wyjeździe z Polski Red Hot Chili Peppers wystąpią jeszcze w 11 innych europejskich lokalizacjach. W przeciągu 5 kolejnych tygodni odwiedzą: Odense (Dania), Mannheim (Niemcy), Werchter (Belgia), Mediolan (Włochy), Lizbonę (Portugalia), Lyon (Francja), Wiedeń (Austria), Carhaix-Plouguer (Francja), Londyn (Wielka Brytania) oraz Glasgow (Wielka Brytania). W zależności od lokalizacji zespołowi towarzyszyć będą różni goście specjalni: oprócz Iggy'ego Popa również The Strokes, The Roots, The Mars Volta, St. Vincent, City and Colour, Thundercat oraz King Princess. 

ZOBACZ TEŻ: Grammy 2023 - nominacje. Kto ma szansę na nagrodę

Nowe albumy Red Hot Chili Peppers

Zaplanowana na 2023 rok trasa koncertowa ma promować dwa wydane w 2022 roku albumy zespołu - Unlimited Love oraz Return of the Dream Canteen. Oba po wydaniu znalazły się na pierwszym miejscu prestiżowego zestawienia magazynu Billboard najlepiej sprzedających się w danym tygodniu krążków w Stanach Zjednoczonych.

ZOBACZ TEŻ: "Grać muzykę, nic innego się nie liczy". Wywiad z wokalistą RHCP tylko dla "Faktów po Południu"

Autor:jdw//mm

Źródło: rhcp.com, pgenarodowy.pl

Źródło zdjęcia głównego: Christian Bertrand / Shutterstock

Pozostałe wiadomości