TVN24 | Kultura i styl

Quebonafide zagra ostatnią trasę koncertową

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
tmw
Źródło:
tvn24.pl
Quebonafide "Matcha Latte" - fragment ℗ 2020 QueQuality / Spontan Production
wideo 2/2
wrona 2

Quebonafide ogłosił we wtorek swoją ostatnią trasę koncertową. "Nie zostaje mi więc nic innego, niż zaprosić wszystkich państwa na koncerty pożegnalne postaci, która towarzyszyła Wam i Wy jej przez ostatnie kilka lat" - napisał raper w oświadczeniu.

Quebonafide, czyli 30-letni Kuba Grabowski, poinformował, że w 2022 roku zagra ostatnie swoje koncerty. Trasa Psycho Relations obejmuje siedem miast: Warszawę, Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań, Szczecin oraz Gdańsk/Sopot. 

W 2020 roku w ramach akcji promocyjnej płyty i trasy "Romantic Psycho" Quebonafide pojawiał się w mediach jako skromny, wycofany chłopak. Zwieńczeniem całej akcji miał być cykl koncertów, które miały ruszyć 1 kwietnia 2020, ale ze względu na wybuch pandemii COVID-19 zostały odwołane. We wtorkowym komunikacie poinformowano, że wiosną 2022 roku Quebonafide pojawi się z koncertami, ale będzie to jego ostatnia trasa.

Quebonafide QueQuality

Quebonafide o trasie "Psycho Relations"

Trasa "Psycho Relations" to odświeżona formuła zaplanowanych występów, komentarz do aktualnej rzeczywistości oraz efekt pracy nad nowym materiałem, który powstaje w oczekiwaniu na spotkanie z fanami. Nie zabraknie również utworów z albumu "Romantic Psycho". "Ale to nie wszystko. Przez dwa lata Quebonafide przygotował dla fanów wiele niespodzianek" - czytamy w oświadczeniu.

Jeden z najlepiej sprzedających się polskich raperów napisał, że "tym razem to nie jest żadna akcja promocyjna". "Podjąłem decyzję, że trasa koncertowa, którą zagramy w przyszłym roku, będzie ostatnią trasą koncertową, jaką zagram jako Quebonafide. Nie chciałbym, żebyście odczytali to jako jakąś intrygę lub kolejną grę z mojej strony. Oczywiście zamierzam Was jeszcze chwilę wodzić za nos, ale ta konkretna sytuacja absolutnie tego nie dotyczy. Nie zostaje mi więc nic innego, niż zaprosić wszystkich państwa na koncerty pożegnalne postaci, która towarzyszyła Wam i Wy jej przez ostatnie kilka lat" - napisał w oświadczeniu Quebonafide.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Quebonafide - kim jest raper?

Kuba Grabowski - Quebonafide zyskał na popularności, wydając w 2013 roku mixtape "Eklektyka", a jego debiutancki album "Ezoteryka" pojawił się w 2015 roku. W 2018 roku wspólnie z Taco Hemingwayem nagrali krążek "SOMA 0,5 mg", który był podpisany jako Taconafide. Z tym materiałem wystąpili tego samego roku między innymi podczas Open'er Festival w Gdyni. 

Na koncie ma ponad 400 tysięcy sprzedanych płyt, jednego Fryderyka (w kategorii Album Roku Hip Hop za "SOMA 0,5 mg" jako Taconafide) i cztery kolejne nominacje do tych nagród.

Autor:tmw

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: QueQuality

Pozostałe wiadomości