Kultura i styl

Przyznaj swoje Oscary - oceń szanse "Katynia" Wajdy

Kultura i styl

Aktualizacja:
Kto zgarnie Oscary?
TVN24Kto zgarnie Oscary?

Kursy w zakładach "bwin", brytyjskim "Williamie Hillu" i polskim TotoLotku wskazują, że na "Katyniu" raczej nie da się dorobić. Ale film Wajdy jest faworytem w walce o Oscara. Ale jak będzie naprawdę? Oceń szanse polskiego rodzynka i przyznaj "swoje Oscary" w czterech najważniejszych kategoriach.

Członkowie polskiej ekipy studzą emocje swoje i 39 milionom Polaków, ale w sukces "Katynia" wierzą. - Co prawda nie nastawiamy się, że przyjechaliśmy tu po Oscara, ale po raz pierwszy od dawna, przy okazji takiej imprezy, nie czujemy się z góry skazani na pożarcie. Wiemy, że "to" się może zdarzyć - mówi producent filmu Michał Kwieciński. ("KATYŃ" FAWORYTEM BUKMACHERÓW - CZYTAJ WIĘCEJ)

The Oscar goes to...?

W sukces wierzą też aktorzy, którzy przylecieli z Andrzejem Wajdą do Los Angeles. - Będziemy wspierać duchowo pana Andrzeja i trzymać kciuki za film. Ja naprawdę bardzo wierzę, że "Katyń" Oscara dostanie - mówi aktorka Magdalena Cielecka. - To doskonały film. Ma 50 proc. szans na wygraną - ocenia z kolei operator Janusz Kamiński.

"Katyń" jest też faworytem u większości europejskich bukmacherów - nawet rosyjskich. W brytyjskim Williami Hillu za jednego funta postawionego na Oscara dla Wajdy możemy w przypadku wygranej zarobić tylko dwa. Trochę więcej zapłacą w polskim TotoLotku - kurs 1:2,20.

Ale rywale też są "mocni"... Największe portale filmowe takie jak mowies.aol.com, czy imdb.com jako faworytów w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny" wskazują "Fałszerzy" Stefana Ruzowitzky'ego (Austria) i "Beaufort" Josepha Cedara (Izrael). A jaki będzie finał tego filmowego wyścigu? Oceń!

Internauci przyznają Oscary

A kto Waszym zdaniem będzie się cieszył z Oscara w czterech najważniejszych kategoriach?

ZOBACZ ZWIASTUNY I RECENZJKE TVN24.PL:

- "To nie jest kraj dla starych ludzi",

- "Aż poleje się krew"

- "Pokuta"

- "Michael Clayton"

- "Juno".

Źródło: tvn24.pl, TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości