Przez lata ukrywał, że jest gejem. Gwiazda "Skazanego na śmierć": próbowałem się zabić

Kultura i styl

FoxWentworth Miller i Robin Tunney w jednej ze scen serialu "Prison Break" ("Skazany na śmierć")

- Po raz pierwszy chciałem się zabić, gdy miałem 15 lat. Przez lata ukrywałem swój homoseksualizm i nie potrafiłem go zaakceptować, co doprowadziło do wielu prób samobójczych - Wentworth Miller, znany z serialu "Skazany na śmierć", zaszokował tym wyznaniem uczestników spotkania poświęconego prawom człowieka w Seattle. To, że jest gejem, 41-letni aktor ujawnił w ubiegłym miesiącu.

Wentworth Miller postanowił drugi raz publicznie powiedzieć o swojej seksualności. - Bo uświadomiłem sobie, że mogę dać niektórym młodym ludziom siłę, której sam nie miałem, będąc nastolatkiem - wyjaśnił tuż po tym, jak ujawnił, że kilkakrotnie próbował popełnić samobójstwo.

- Pierwszy raz chciałem się zabić, gdy miałem 15 lat. Poczekałem, aż moja rodzina wyjedzie na weekend, byłem sam w domu i połknąłem całą buteleczkę pigułek. Nie pamiętam, co się stało w ciągu najbliższych dni, ale jestem pewien, że w poniedziałek rano wsiadałem do szkolnego autobusu, udając, że wszystko było w porządku - wyznał w weekend w Seattle na spotkaniu poświęconym prawom człowieka.

Przyznał, że utrzymywanie sekretu doprowadziło go do wielu prób samobójczych: - Przez lata próbowałem ukrywać swój homoseksualizm i nie potrafiłem go zaakceptować, próbując żyć tak, by dostosować się do ogólnie przyjętych standardów. Każdy dzień był testem, była też cena: emocjonalna, psychologiczna, fizyczna. I tak, jak wielu z was, zapłaciłem tę cenę.

Michaela Scofielda Miller grał w latach 2005-2008Fox

"Wybrałem drogę kłamstwa, bo się bałem"

Imprezę w Seattle zorganizowała Human Rights Campaign, największa w USA organizacja broniąca praw gejów, lesbijek, biseksualistów i transwestytów. A 41-letni aktor był tego wieczora honorowym gościem, bo miesiąc wcześniej ujawnił swoją homoseksualną orientację, gdy odmówił udziału w festiwalu filmowym w Petersburgu, ze względu na dyskryminację gejów i lesbijek w Rosji. "Dlatego jako gej muszę odmówić" - napisał w oficjalnym liście.

Miller od 2007 roku jest w związku z aktorem Lukiem Macfarlanem, znanym z serialu "Bracia i siostry"ABC

Przemawiając w Seattle, gwiazdor serialu "Skazany na śmierć" wyjaśnił również dlaczego wcześniej nie zrobił "coming outu". - W czasie popularności serialu udzieliłem tysięcy wywiadów. Miałem wiele okazji do mówienia prawdy, że jestem gejem, ale wybrałem drogę kłamstwa. Bałem się, że to zrujnuje moją karierę, na którą pracowałem tak ciężko. Strach i opór wzięły górę, bo budowałem je w sobie przez wiele lat - mówił.

Nie był gotów przyznać się do homoseksualizmu nawet dwa lata po zakończeniu "Skazanego na śmierć" i gdy w mediach pojawiły się pierwsze plotki na ten temat "chciał nawet rzucić aktorstwo".

Miłość do 33-letniego aktora?

Choć teraz jego seksualność nie jest już tajemnicą, Miller wciąż dba o swoją prywatność. Plotkarskie media piszą jednak, że jest w stałym związku z kanadyjskim aktorem Lukiem Macfarlanem (znanym z serialu "Bracia i siostry", w którym wciela się w rolę homoseksualisty Scotty'ego Wandella, partnera głównego bohatera). Panowie mieli się poznać w 2007 roku, po tym, gdy Macfarlane rozstał się z aktorem T.R. Knightem ("Chirurdzy").

Co ciekawe, 33-latek, który w 2008 roku wyznał, że jest gejem, w plebiscycie na "najgorętszego gejowskiego idola" - organizowanym przez gejowski portal AfterElton.com - wyprzedził Wentwortha Millera (18. miejsce), zajmując 3. pozycję.

Autor: am/jk / Źródło: Daily Mail, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Fox