Program na święta. Co oglądać w Boże Narodzenie w TVN i TVN7? Najciekawsze propozycje

Autor:
tmw//mro
Źródło:
tvn24.pl
"Holiday"
"Holiday"Sony Pictures Entertainment
wideo 2/2
Sony Pictures Entertainment "Holiday"

W święta Bożego Narodzenia zwykle mamy więcej czasu na oglądanie telewizji. Smakołyki zazwyczaj są pod ręką, warto przygotować jeszcze ciepły kocyk i nowe baterie do pilota telewizyjnego. Oto najciekawsze propozycje w świątecznej ramówce TVN i TVN7.

Ci, dla których Boże Narodzenie to czas błogiego relaksu, znajdą ciekawą ofertę telewizyjną. Wybraliśmy najciekawsze propozycje TVN i TVN7. Oto co warto zobaczyć podczas kilku dni relaksu.

Wigilia 2021 - "Listy do M." i inne filmy familijne

Piątek - a w zasadzie późne popołudnie i wieczór - zapowiada się arcyśmiesznie na antenach TVN i TVN7. Maraton dobrej zabawy proponujemy rozpocząć o 17:00 z TVN i pierwszą odsłoną animowanej serii z Minionkami. "Jak ukraść Księżyc" to historia Gru, który postanawia zostać najzuchwalszym złodziejem świata i przygotowuje plany, by ukraść... Księżyc. Chce tego dokonać z pomocą żółtych, nieco nierozgarniętych stworków - Minionków. Takie gremliny, tylko że słodsze i zabawniejsze. Jednak należy uważać, bo w tym przezabawnym filmie są sceny, które roztapiają nawet najzimniejsze serce. Proponujemy przygotować zapas chusteczek.

A jeśli wigilijny obiad się przedłuży, to nieco później, bo o 17:50 w TVN7 na szalone święta zaprasza rodzina Griswoldów. "Witaj Święty Mikołaju" to świąteczny klasyk, który nigdy się nie nudzi. Clark Griswold postanawia zaprosić rodziców i teściów na wspólne święta. Okazuje się, że to nie był najlepszy jego pomysł. A niespodziewani goście namieszają w skomplikowanej sytuacji.

"Fantastyczne zwierzęta" to kolejna magiczna seria stworzona przez J.K.Rowling
"Fantastyczne zwierzęta" to kolejna magiczna seria stworzona przez J.K.RowlingWarner Bros.

TVN7 o 20:00 zaprasza do magicznego świata J.K. Rowling. Akcja filmu "Fantastyczne zwięrzęta i jak je znaleźć" dzieje się w Nowym Jorku, 70 lat przed wydarzeniami opisanymi w serii o Harrym Potterze. Newta Scamandera (autora książki, która później staje się podręcznikiem szkolnym Pottera) spotykają niezwykłe przygody w nowojorskim stowarzyszeniu czarownic i czarowników. W postać Scamandera wcielil się zdobywca Oscara - Eddie Redmayne. W filmie zagrali również: Katherine Waterston, Alison Sudol, Dan Fogler, Samantha Morton, Ezra Miller i Colin Farrell.

Natomiast TVN o 20:25 przypomni polski świąteczny klasyk, czyli "Listy do M". To jedna z najpopularniejszych polskich komedii romantycznych ostatniej dekady. Reżyser Mitja Okorn snuje wielowątkową historię kilkunastu osób, których drogi w luźny sposób ze sobą się przecinają. 

"Listy do M." reż. Mitja Okorn
"Listy do M." reż. Mitja OkornTVN/ITI Cinema

Piątkowy wieczór proponujemy zakończyć równie śmiesznie, tym razem z jedynym w swoim rodzaju Rowanem Atkinsonem. O 22:45 w TVN7 "Johnny English", czyli bondowskie historie w krzywym zwierciadle.

25 grudnia 2021 - największe hity z "Holiday" na czele

Wczesne popołudnie, a dla niektórych późny poranek, polecamy zacząć z TVN7. Tu o 12:45 "Grinch: Świąt nie będzie", czyli nowa, animowana wersja klasyka z Jimem Carrey'em. Największy wróg świąt wróci, by zepsuć mieszkańcom Ktosiowa radosny, świąteczny czas. 

Tak dobrze rozpoczęty dzień proponujemy kontynuować z TVN7. Tu o 14:55 "Łowca i królowa lodu", czyli druga część historii złowrogiej królowej Ravenny, która obawia się utraty władzy. Ponadto narasta konflikt między nią a jej siostrą Freyą, która ze złamanym sercem opuściła królestwo. Frei mogą pomóc jedynie łowca Eric i wojowniczka Sara.

Zwiastun filmu "Szybcy i wściekli 8"
Zwiastun filmu "Szybcy i wściekli 8"20.04 |"Szybcy i wściekli 8" w reżyseri F. Gary'ego Graya, kolejny film z kultowej serii, w pierwsze trzy dni od premiery zarobili 532,5 mln dolarów, ustanawiając tym samym nowy rekord otwarcia wszech czasów. Wcześniej należał on do VII epizodu "Gwiezdnych wojen" (529 mln dolarów). Tym razem do doskonale znanych fanom bohaterów granych m.in. przez Vin Disela i Dwayne'a Johnsona, dołączyła piękna Charlize Theron w roli głównej antagonistki oraz coraz bardziej popularny Scott Eastwood, syn wielkiego Clinta.UIP

Tym, którzy po kokardę będą mieć świątecznych słodkości, polecamy zupełnie inny klimat: dużo egzotycznych miejsc, jeszcze więcej samochodów i całą serię wybuchów. Chodzi o "Szybkich i wściekłych 8", którzy opanują TVN o godzinie 20:00. Później - o 21:50 - przenosimy się do TVN7, a tam film, bez którego święta to nie święta, czyli "Holiday".

26 grudnia - drugi dzień Bożego Narodzenia w TVN i TVN7

Drugi dzień świąt zaczynamy nieco wcześniej. Do porannego serniczka proponujemy "Sekretne życie zwierzaków domowych", który w TVN7 zaczyna się o 10:50.

"Sekretne życie zwierzaków domowych" (zwiastun)
"Sekretne życie zwierzaków domowych" (zwiastun)United International Pictures Polska

W niedzielny wieczór zapraszamy na drugą część "Listów do M." (TVN 20:30). Akcja zaczyna się cztery lata po wydarzeniach, o których opowiadał pierwszy film. Bohaterowie przygotowują się do kolejnej Wigilii. Mikołaj (Maciej Stuhr), który znalazł szczęście u boku Doris (Roma Gąsiorowska), wciąż nie może zdecydować się na oświadczyny. To prowokuje jego syna Kostka (Jakub Jankiewicz) do obmyślenia sprytnej świątecznej intrygi z pierścionkiem zaręczynowym w tle.

Będzie "jeszcze bardziej romantycznie". Wkrótce druga część "Listów do M."
"Listy do M. 2"Makufly/TVN

Na zakończenie świątecznego weekendu polecamy "Wrogów publicznych" (TVN7 godz. 22:40) Michaela Manna z 2009 roku. W tej kinowej historii o najsłynniejszych gangsterach lat 30. XX w. - Johna Dillingera, Baby'ego Face'a Nelsona i Pretty Boya Floyda - zagrali Johnny Depp, Christian Bale, Marion Cotillard oraz Jason Clarke. 

A wszystkie te filmy i znacznie więcej można znaleźć w Playerze.

Autor:tmw//mro

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Sony Pictures Entertainment

Pozostałe wiadomości