Premiera "Apokawixy". Film Xawerego Żuławskiego już w kinach

Autor:
js,
pp\mtom
Źródło:
TVN24
Uroczysta premiera filmu "Apokawixa" w reżyserii Xawerego Żuławskiego
Uroczysta premiera filmu "Apokawixa" w reżyserii Xawerego ŻuławskiegoTVN24
wideo 2/5
TVN24Uroczysta premiera filmu "Apokawixa" w reżyserii Xawerego Żuławskiego

W Warszawie odbyła się uroczysta premiera "Apokawixy" w reżyserii Xawerego Żuławskiego. Jak powiedział w rozmowie z TVN24, to "swoistego rodzaju odpowiedź na ostatnie trudne czasy, jakie właściwie dotknęły całą planetę". Film produkcji TVN Warner Bros. Discovery od dzisiaj można oglądać w kinach w całej Polsce.

"Apokawixa" to łącząca elementy slashera i komedii opowieść o maturzystach żyjących w dobie COVID-19, którzy tuż po egzaminie maturalnym postanawiają zorganizować imprezę, którą zapamiętają na długie lata. Melanż ma odbyć się w nadmorskim pałacu należącym do rodziców jednego z uczniów Kamila Wilka (w tej roli Mikołaj Kubacki). Kiedy paczka przyjaciół dociera na miejsce, okazuje się, że trafili na moment zakwitu sinic w Bałtyku. Kontakt z bakteriami powoduje, że ludzie stają się zombie. Tym samym maturzystom zaczyna zagrażać śmiertelne niebezpieczeństwo.

Za scenariusz filmu odpowiadają Xawery Żuławski, Krzysztof Bernaś i Maciej Kazula. W obsadzie znaleźli się m.in.: Waleria Gorobets, Alicja Wieniawa-Narkiewicz, Natalia Pitry, Marta Stalmierska, Sebastian Fabijański, Matylda Damięcka, Tomasz Kot, Cezary Pazura czy dziennikarz TVN24 Radomir Wit. Dystrybutorem obrazu jest Next Film, a producentem - TVN Warner Bros. Discovery.

Żuławski o "koktajlu", z którego zrobiono "mieszankę wybuchową"

W czwartek w Warszawie odbyła się uroczysta premiera filmu. Reżyser Xawery Żuławski w rozmowie z dziennikarką TVN24 Eweliną Witenberg powiedział, że produkcja "jest swoistego rodzaju odpowiedzią na ostatnie trudne czasy, jakie właściwie dotknęły całą planetę, nasz region geograficznie też w dużym stopniu".

"Apokawixa", reż. Xawery Żuławski TVN Warner Bros. Discovery

- To wszystko daje taki koktajl, z którego zrobiliśmy mieszankę wybuchową. I nie potraktowaliśmy tego może jakoś specjalnie megaserio, tylko chcieliśmy zrobić film rozrywkowy, który trochę uwolni nas od tych demonów i czarnych newsów - dodał.

CZYTAJ WIĘCEJ: "Staraliśmy się pójść za duchem młodzieży". Xawery Żuławski o kulisach powstania filmu

Kot: to ciekawe doświadczenie

Aktor Tomasz Kot powiedział, że nigdy nie grał w horrorze, ale pomyślał sobie, że "jest to w sumie ciekawe doświadczenie". - Z racji, że nigdy wcześniej nie powstało u nas dzieło z gatunku zombie, to pomyślałem sobie: okay, idźmy w to. Jak nie wyjdzie, to nie wyjdzie, ale jak wyjdzie, to po prostu będę w fajnym tytule - dodał.

- Praktycznie oprócz Tomka Kota to prawie nikogo nie znałem z obsady, bo to są bardzo młodzi, aktywni, pełni energii ludzie i wspaniali aktorzy. Bardzo lubię się spotykać z młodymi, bo okazuje się, że można od nich wiele rzeczy się nauczyć na współczesne czasy. Odkrywa się świat dzięki młodym ludziom - powiedział Cezary Pazura.

Aktorka Waleria Gorobets mówiła TVN24, że pracując z Tomaszem Kotem, Cezarym Pazurą, czy z Sebastianem Fabijańskim, "nie było czuć jakiejś hierarchii". - Oni byli dla nas tak w porządku, byli dla nas tak otwarci, stworzyliśmy jakąś taką normalną relację - dodała.

Produkcję TVN Warner Bros. Discovery można oglądać w kinach od piątku.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:js, pp\mtom

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości