Pozywał Nergala i Dodę, pozywa Maleńczuka. "Potrafiłem fiknąć Putinowi, fiknę Nowakowi"

TVN24

tvn24Maciej Maleńczuk znów szokuje

Ostre starcie artystyczne Macieja Maleńczuka i działacza katolickiego Ryszarda Nowaka. Chodzi o to, co muzyk powiedział o Polakach i katolikach w jednym z wywiadów. Znany z kontrowersyjnych poglądów i bezpardonowego języka muzyk stwierdził, że fascynuje go zło, które noszą w sobie katolicy. Nowak złożył do prokuratury doniesienie o obrazie uczuć religijnych. Sprawą zajęły się "Fakty" TVN.

- Artysta obraża Polaków nazywając ich faszystami. Ponadto deklaruje, że jest satanistą – mówił Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą.

Maleńczuk na te słowa zareagował w swoim stylu. Napisał na Facebooku ironiczne przeprosiny, które tylko dolały oliwy do ognia. Szykuje się kolejny proces o to, co jedni nazywają wolnością słowa, a inni bezczelną prowokacją.

Wcześniej Nowak za obrazę uczuć religijnych pozwał m.in. Nergala czy Dodę.

"Nie nawołuję do faszyzmu, wręcz przeciwnie"

- Spora część społeczeństwa jest nietolerancyjna, nie lubi "kolorowych", nienawidzi Cyganów. Generalnie nienawidzą wszystkiego, czego nie znają. Ja się na to nie godzę. Ja również jestem Polakiem i patriotą – mówi Maciej Maleńczuk. I dodaje, że Nowak powinien zainteresować się innymi sprawami. - Niech spojrzy na środowiska prawicowe, niech spojrzy na dysk księdza Gila, gdzie były filmy wiadomej treści. Ja się na to nie godzę - podkreśla muzyk.

Jak zauważa Maleńczuk, jego celem było pokazanie paradoksu. - Wystarczy przejrzeć akta sądowe różnego rodzaju, jeżeli 90 procent ludzi w kraju to katolicy, to dlaczego dzieją się takie straszne rzeczy? Mam prawo to wytknąć - dodał.

Podkreślił też, że nie boi się Nowaka. - Potrafiłem fiknąć Putinowi, fiknę i Nowakowi. Jeżeli ktoś się poczuł obrażony, przepraszam cały polski naród, którego jestem częścią. Nowaka przepraszać nie będę - podsumował.

OGLĄDAJ NA STRONIE "FAKTÓW" TVN

Autor: eos//kdj / Źródło: tvn24