Ponad 20 ciosów nożem. Popularna piosenkarka w stanie krytycznym

Kultura i styl

Reuters/TwitterTomita to idolka japońskich wielbicieli popu

Japońska policja aresztowała mężczyznę podejrzanego o zaatakowanie nożem gwiazdy muzyki pop w mieście Koganei, w zachodniej części aglomeracji Tokio.

Tokijska policja aresztowała w poniedziałek 27-letniego Tomohiro Iwazakiego. To jego świadkowie rozpoznali jako mężczyznę, który zaatakował w sobotę japońską gwiazdę muzyki pop, 20-letnią Mayu Tomitę, uderzając ją nożem "wiele razy". Media donoszą o ponad 20 ciosach.

Kobieta została natychmiast odwieziona do szpitala, do tej pory nie odzyskała przytomności. Lekarze określają jej stan jako krytyczny.

Jak pisze "Japan Times", piosenkarka wcześniej składała doniesienia na policję, w których wskazywała, że mężczyzna o nazwisku Iwazaki "nieustannie" wysyła jej wiadomości za pośrednictwem serwisów społecznościowych.

Do ataku na młodą kobietę doszło przed zaplanowanym na sobotni wieczór koncertem.

Ataki na idoli

W ubiegłym roku inny Japończyk został skazany na sześć lat więzienia za zaatakowanie piłą - w maju 2014 roku - członków popularnego w tym kraju zespołu popowego AKB48. W wyniku napaści poważnie ranne zostały trzy osoby: 19-letnie wokalistki Rina Kawaei i Anna Iriyama, a także mężczyzna - członek ekipy technicznej towarzyszącej grupie.

Autor: rzw / Źródło: CNN,Japan Times

Źródło zdjęcia głównego: Reuters/Twitter